Mercedes během sezony zažíval “dobu temna”

Jezdec Mercedesu George Russell říká, že tým čelil napětí, když se snažil zotavit se z neuspokojivého začátku sezony a vrátit se do čela startovního roštu.

Štítky: George Russell Mercedes Zveřejněno 10. 12 2022 — Jiří Košta

Úřadující šampioni poháru konstruktérů zahájili sezonu za rivaly Red Bullem a Ferrari, když se potýkali se skákáním na svém voze. Tým se nakonec vzpamatoval a získal jediné vítězství s Russellem ve Velké ceně Brazílie.

Russell řekl, že snahy Mercedesu vrátit se do čela pole vedlo k napjatým rozhovorům v týmu.

„Myslím si, že dynamika by byla určitě trochu jiná, než kdybychom přijeli do prvního závodu a měli nejrychlejší auto na startovním roštu,” řekl Russell.

„Během této sezony bylo obrovské množství dlouhých nocí, občas hodně napětí mezi jezdci, týmy, designéry, pokud jde o to, jestli ‚jsme na správné cestě? Musíme dělat něco jinak? Musíme být drastičtější?‘. A byly to velmi těžké rozhovory, ale odcházeli jsme od nich a sbližovali jsme se.

V Mercedesu máme tak skvělé vedení, že se nyní všichni tlačíme jedním směrem. Opravdu věřím, že tato zkušenost, kterou jsme letos prošli, povede k dlouhodobějšímu úspěchu.”

Pravidla se pro následující rok příliš nemění, k úpravám ale dojde v oblasti bočnic a podlah, aby se především zamezilo vysokému skákání monopostů. Mercedes tak má příležitost se v této sekci dotáhnout.

Elektrická Škoda Octavia přijede ještě během této dekády