Menší týmy žádají předčasné výplaty odměn, Ecclestone jim vyhoví

Nápad menších týmů pro usnadnění jejich finanční situace se podle všeho setkal s pochopením Bernieho Ecclestona. AKTUALIZOVÁNO

Štítky: Bernie Ecclestone Finance Zveřejněno 2. 03 2015 — Jan Pastorek

Nápad menších týmů pro usnadnění jejich finanční situace se podle všeho setkal s pochopením Bernieho Ecclestona.

Force India byla v zimě nejlepším příkladem přetrvávajících finančních potíží menších stájí. Protože neměla dost peněz na účtech, nemohla platit předem dodavatelům, což znamenalo zpoždění vývoje a výroby monopostu VJM08, který se tak dostal na trať jen v posledních třech dnech testů.

Problém je stejný každou zimu, vývoj a produkce nového vozu spotřebuje téměř polovinu ročního rozpočtu týmu, ale velká část peněz přiteče na týmové účty až v průběhu sezóny. A to nejen od sponzorů, ale především od Formula One Managementu v podobě odměn za výsledky v předchozí sezóně. Odměny se pohybují v desítkách miliónů dolarů, proto jsou pro týmy zásadní.

Menší stáje proto požádaly Ecclestona, jestli by jim nemohl odměny vyplatit už teď a nečekat až do dubna. „Bernie má velké pochopení. Je závodník. Díky svým zkušenostem chápe, jak těžké to je. Myslím, že si uvědomuje, jak je to vážné,“ řekl zástupce šéfa Force Indie Bob Fernley.

Podle některých zdrojů Ecclestone dokonce už kývl a peníze týmům pošle v následujících dnech, čímž by jim značně pomohl z hlediska cash flow.

Všechny tři ohrožené týmy – Force India, Sauber a Lotus – ale ujišťují, že do Melbourne dorazí na první závod v každém případě.

Aktualizace
Fernley potvrdil, že Ecclestone nechá poslat peníze dřív.

Diskuse k článku

Napsat komentář