Menší týmy by měly dostávat základní platbu zajišťující rozpočet, prozradil návrh Lopez

Spolumajitel Lotusu Gérard Lopez vysvětlil, o jakém řešení finanční krize se teď v zákulisí formule 1 jedná.

1 Štítky: Finance Lotus Zveřejněno 3. 11 2014 — Jan Pastorek

Spolumajitel Lotusu Gérard Lopez vysvětlil, o jakém řešení finanční krize se teď v zákulisí formule 1 jedná.

Menší stáje vystupovaly v Austinu velmi rozhořčeně kvůli netečnosti vedení formule 1 k situaci, která vedla ke krachům Marussie a Caterhamu. Ecclestone pak zareagoval a Lopez prozradil, o čem se jedná.

„Vím, že se tím CVC (hlavní majitel F1) a Bernie zabývají, ale bude to základní platba vyplácená menším týmům, která jim v podstatě umožní téměř zajistit normální rozpočet,“ uvedl.

Otázkou je, kde se peníze vezmou, protože Ferrari a Red Bull se nechtějí vzdát svých odměn. Mercedes je trochu otevřenější a je ochotný pustit pár procent, pokud to udělají i ostatní.

Podle Lopeze to nemusí být zásadní problém. „Abych byl upřímný, není to komplikované. Jen to chce trochu dobré vůle. Pokud začnete celkovou sumu dělit počtem týmů, není to tak masivní. Je tu cesta, jak dát dohromady návrh během několika příštích dní.“

 

Diskuse k článku

Jeden komentář: “Menší týmy by měly dostávat základní platbu zajišťující rozpočet, prozradil návrh Lopez”

  1. LewisFan napsal:

    Ale jo, pořád, tahle „krize“ jde mimo můj názor. Jak už jsem psal jinde, nejlepší by bylo závodit s jedním monopostem a třeba 10i týmy. Prostě žádné rozdíly v autech. A nemusely by se řešit peníze na vývoj, když by žádný nebyl. Za stávajících podmínek jsem, takového názoru, že kdo na to nemá dost peněz, a 🙄 🙄 ť tam neleze na nenříká na nedostatek dotací.

Napsat komentář