Měli Leclerc a Norris předjet Verstappena roztočeného za safety carem?

Lando Norris se diví tomu, že Charles Leclerc se nepokusil při restartu předjet Maxe Verstappena, který dostal smyk a na chvíli se ocitl na trávě.

Štítky: Charles Leclerc Lando Norris Max Verstappen Zveřejněno 19. 04 2021 — Lukáš Štěrovský

Verstappen se snažil co nejvíce zahřát gumy, které pomalejší jízdou za safety carem vychladnou a ztratí přilnavost. V poslední zatáčce ale dostal smyk, který jen se štěstím zkorigoval, aniž by přišel o pozici ve prospěch druhého Leclerca.

„Zvažoval jsem, že ho předjedu,“ přiznal Monačan. „V jednom bodě jsem to chtěl udělat, ale ve stejný čas jsem se rozhodl stáhnout zpátky. Když se na to zpětně podívám, myslím, že to bylo správné. Podle mého měl Verstappen nejméně jedno kolo pořád na dráze (takže z hlediska pravidel nebylo předjetí možné, pozn. red.).“

Trochu jiného názoru je ale Lando Norris. „Je to celkem vtipné, jel jsem za nimi a měl jsem to jako na dlani,“ popisuje. „Myslím si, že Charles se měl pokusit o předjetí. Max ztratil kontrolu a Charles kvůli tomu nemohl najednou dupnout na brzdy a zastavit. V určitém bodě mohl projet, protože Max byl čelem k bariéře.

Nevím, museli byste se asi zeptat na přesné pravidlo pro tenhle případ. Max byl ale mimo trať, takže Leclerc podle mého mohl projet. Nejsem si jistý. Kdybych byl já v jeho kůži, zkusil bych to, protože by to byla šance na vítězství. To už stojí za risk,“ má jasno Norris.

Startup Ample pracuje na rychlé výměně baterií ve vozech během 10 minut