Měl to jednodušší než já, říká o Verstappenově titulu Nico Rosberg

Šampion sezony 2016 Nico Rosberg se podělil o zajímavý komentář. Podle německého závodníka měl Max Verstappen v boji proti Lewisi Hamiltonovi jednu podstatnou výhodu, která Rosbergovi chyběla. O co přesně šlo?

Štítky: Max Verstappen Nico Rosberg Zveřejněno 12. 12 2022 — Lukáš Štěrovský

Rosberg s Hamiltonem sváděl více či méně vyrovnané bitvy ve společných letech u Mercedesu (2013 až 2016). Po zisku titulu ale ihned ukončil kariéru, tak moc jej sezona vyčerpala. „V týmu tehdy panovala zvláštní atmosféra, protože všichni si museli zachovat neutrální postoj ke mně a Lewisovi, přestože všem bylo jasné, že mezi námi panuje rivalita,“ vzpomíná.

„Výsledkem bylo, že ve stáji byla podivná atmosféra, což stěžovalo budování vztahů. V nejdůležitějším bodě své kariéry jsem byl v izolaci. Verstappen to má jednodušší, protože je jedničkou své stáje, v Red Bullu je klidnější atmosféra,“ vysvětluje Němec.

Ten přitom nijak nechce snižovat Nizozemcův um. Podle něj jde v pouhých 25 letech o jednoho z nejlepších pilotů historie. „Má bojovnou mentalitu stejně jako Michael Schumacher a Ayrton Senna. Navíc už nedělá chyby,“ tvrdí a dodává jeden důležitý poznatek.

„Žádný týmový kolega s ním nedokázal držet krok, a to mluvíme o Pierru Gaslym a Sergiu Pérezovi, což nejsou zrovna špatní jezdci. Verstappen mi letos prostě vyrazil dech. Měl špatný začátek sezony a Ferrari bylo v té době lepší. Přesto dokázal získat historicky rekordní počet výher s relativně malým počtem vyhraných kvalifikací.

Navždy bude patřit mezi pět nejlepších jezdců. Má obrovský talent a nyní je kompletním závodníkem,“ složil svému dřívějšímu protivníkovi poklonu Nico Rosberg.