Mediální mašina Mercedesu dělá z Verstappena ‚šílence‘

Šéf Red Bullu Christian Horner osočuje Mercedes z toho důvodu, že před posledním závodem sezony, který rozhodne o titulu mistra světa, nastínil příběh, jenž z Maxe Verstappena dělá šílence.

Štítky: Christian Horner Max Verstappen Mercedes Zveřejněno 11. 12 2021 — Vašek Štěpánek

Šéf rudých býků před poslední Velkou cenou uvedl, že Mercedes nesnáší konkurenci a už vůbec ne, když tou konkurencí je ‚pouze‘ značka energetického nápoje. Přesně těmito slovy stáj z Milton Keynes v roce 2011 popsal Lewis Hamilton.

Horner ale druhým dechem uznává, že v porovnání s celosvětově známou automobilkou upadá jeho tým do zapomnění a bledne bezvýznamností. Aktuální situaci Horner přirovnal k souboji Davida s Goliášem.

„Pokud se globálně zamyslíte nad velikostí Mercedesu, tak je to jedna z největších společností a automobilek na světě. Jejich síla v médiích je s tou naší opravdu nesrovnatelná a my jen bledneme bezvýznamností.

Za posledních osm let jejich jasné dominance se ze závodního týmu Mercedes stala velká mediální mašina. Je to logické, mají obrovské zázemí a přímou vazbu na jednu z největších automobilek na světě a je tak těžké jim konkurovat.

Věřím, že pro takovou společnost je asi nepředstavitelné, aby je porazil někdo jako my. I tak jsme byli schopni boj s nimi natáhnout až do posledního závodu sezony, a to je podle mě už solidní důvod k podrážděnosti,“ uvedl bývalý britský závodník.

Christian Horner řečí o podrážděnosti naráží na události z posledního závodu v Džiddě, kde Hamilton nazval Verstappena ‚naprostým šílencem‘. Pilot Mercedesu později svá slova ale upřesnil a vysvětlil, že v závodním režimu je pilot pod tlakem a často řekne něco, co ani tak doslova nemyslel.

Šéf Red Bullu je ale po řadě střetů mezi Hamiltonem a Verstappenem jiného názoru. Podle Hornera se Hamilton, podpořen Mercedesem, pokoušel o psychologickou bitvu, která by mohla pilota Red Bullu v závěru roku oslabit.

„Lewis je sedminásobným mistrem světa a nejúspěšnější pilot všech dob a jeho postavení s jeho názory má v tomto sportu velkou váhu. Navíc jej silně podporuje tak velká značka jako je Mercedes. Maxovi tak patří všechna čest.

On (Verstappen) je jen mladý kluk, který miluje to, co dělá. Jezdí s vášní, srdcem a k tomu je opravdu velmi rychlý. Nyní stojí nejen proti Lewisovi, ale také proti té obrovské mediální a technologické mašině Mercedes-Benz.

Ať už to dopadne jakkoliv, jsem na Maxe opravdu hrdý. Způsob, jakým odjel tuto sezonu je skutečně pozoruhodný. Mluvily za něj výsledky na trati a nenechal se vtáhnout do žádné psychologické bitvy. Od Bahrajnu až po Saúdskou Arábii svůj přístup nezměnil a toho si na něm skutečně cením,“ pochválil svého svěřence Horner.