Média mají Verstappena za “hrozného” týmového kolegu. Pérez už chápe proč

Sergio Pérez hájí svého týmového kolegu, tvrdí, že média mají v oblibě z Holanďana dělat hrozného týmového hráče. Nový pilot Red Bullu si naopak vztah s Maxem Verstappenem pochvaluje.

Štítky: Max Verstappen Red Bull Sergio Pérez Zveřejněno 18. 05 2021 — Vašek Štěpánek

Mexičan je Verstappenovým třetím týmovým kolegou u Red Bullu za poslední tři roky. V letech 2019 a 2020 se u rudých býku prostřídali Pierre Gasly a Alex Albon. Oba dva byli ale z Red Bullu propuštěni, na vině byly nepříliš kvalitní výsledky.

Pérez se v úvodu sezony 2021 také lehce trápí, přiznal, že se s vozem stále sžívá a není jednoduché monopost RB16B uřídit. Po prvních čtyřech závodech sezony Pérez ztrácí na svého týmového kolegu už 48 bodů.

„V médiích lidé neustále píší, že je Max hrozný týmový kolega. Nyní je mi konečně jasné proč, nepíše se to pro nic za nic,“ vtipkoval Pérez.

Pérez se možná proti Verstappenovi těší malému úspěchu, který přišel v kvalifikaci na GP Emilia Romagna, Mexičan tam porazil svého týmového kolegu a startoval z druhého místa za Hamiltonem. Co se ale týče vztahu mezi oběma závodníky, Pérez uvedl, že jej Max překvapil.

„Jsem jeho přístupem velmi příjemně překvapen. Jistě, Maxe jsem už trochu znal, protože jsme proti sobě soupeřili, ale když jste s někým v jednom týmu, tak se lépe poznáte a trávíte spolu mnohem více času.

Maxova image je velmi odlišná od toho, jaký ve skutečnosti je. Samozřejmě, chce být velmi rychlý a konkurenceschopný, zároveň je to ale velmi otevřený člověk. Zatím jsem si nevšiml ničeho, co je psáno v médiích. Jak jsem řekl, Max mě opravdu překvapil,“ chválí Verstappena druhý pilot Red Bullu.

V tuto chvíli má Pérez platný kontrakt s Red Bullem pouze na tuto sezonu. Mexičan ale uvedl, že sedačku u týmu z Milton Keynes vnímá jako odrazový můstek pro svou další kariéru a také, že má konečně příležitost prokázat svůj potenciál ve špičkovém voze a týmu.

Honda plánuje prodávat v Severní Americe do roku 2040 pouze elektrická vozidla