McLaren zrazuje Alonsa od účasti v jiných sériích. Nemůže to ustát, tvrdí

Jako by už Fernando Alonso do nově vznikajícího programu McLarenu s Renaultem předčasně hodil vidle. Letošní „povyražení“ si v Indy 500 totiž zdaleka nemusí být tím posledním podobného rázu. Dokonce se mluví o několika závodech v rámci vytrvalostních vozů WEC. Vedení McLarenu se to pochopitelně příliš nezamlouvá.

1 Štítky: Eric Boullier Fernando Alonso McLaren Zveřejněno 11. 11 2017 — Josef Nekvinda

Všechny tyto zvěsti jsou dány předpokladem účasti Fernanda Alonsa v nováčkovských testech WEC v Bahrajnu, které se uskuteční v příštím týdnu. Zde by se měl Španěl připojit k týmu Toyoty, s níž pravděpodobně nastoupí do letošního ročníku vytrvalostního závodu 24 hodin Le Mans.

V této souvislosti ovšem zazněly i názory, že příprava by v takovém případě měla být daleko intenzivnější a její náplní by mohlo být i absolvování několika dalších podniků v rámci šampionátu. Navíc ty si v první polovině sezóny nikterak nekonkurují s F1. Jedinou otázkou je, jak takový fyzický a psychický nápor zvládnout bez úhony.

„Není možné zvládnout dva programy – podle mého názoru. Je to příliš komplikované. Pokud se zavážete ke dvěma programům, je to obrovské rozptýlení. Účast v Le Mans, Indianopolis nebo Daytoně? Proč ne? To jsou jednorázovky. Ale zapojit se do dalších, než jsou tyto, to povede k rozptýlení od hlavního závazku, kterým je formule 1,“ tvrdí šéf Alonsova zaměstnavatele Éric Boullier.

O Alonsovi je již dlouho známo, že by rád získal prvenství v závodech Indy 500, zmiňovaném Le Mans a GP Monaka, čímž by dovršil takzvaný Triple Crown.  „Sdělil nám svůj zájem účastnit se nějakých závodů mimo tento Triple Crown a my to s ním diskutujeme případ od případu,“ uvedl Boullier v odpovědi na otázku, zda Alonso dostal povolení závodit i v jiných podnicích v rámci WEC. „Samozřejmě jeho hlavní a primárním zaměřením je formule 1, ta má prioritu. Uděláme vše, co je v našich silách, abychom mu poskytli konkurenceschopné auto. A pokud se nám tohle povede, nebude závodit jinde.“

Příspěvek sdílel uživatel @gpnow,

Diskuse k článku

Napsat komentář