McLaren vybírá z trojice Lando Norris, Stoffel Vandoorne a Esteban Ocon

Jen pár hodin poté, co McLaren potvrdil, že pro něj od příští sezony bude závodit Carlos Sainz mladší, dostane neobvyklou šanci současný pilot formule 2 Lando Norris. Norris je členem juniorské akademie McLarenu a jeden z kandidátů na to vystřídat v týmu Stoffela Vandoorna. Top týmy, mezi které McLaren donedávna patřil, do pátečních tréninků mladíky nenasazují. Ale přesně to McLaren udělá: Norris pojede první trénink v rámci nadcházející Velké ceně Belgie.

1 Štítky: Esteban Ocon Lando Norris McLaren Zveřejněno 20. 08 2018 — GPF1.cz

Teprve osmnáctiletý Brit má za sebou již nemalé úspěchy. Rodák z Glastonbury je šampionem evropské F3 a formule Renault 2.0. V seriálu formule 2 je průběžně druhý.

Startoval ve čtyřiadvacetihodinovém závodě Daytony za tým United Autosports, právě díky konexím McLarenu s americkým motorsportem přes šéfa týmu Zaka Browna.

Pokud by se nakonec pro Norrise McLaren nerozhodl, a tým by přesto nechtěl udržet spolupráci se Stofflem Vandoornem, jako další kandidát se jeví současný pilot Force Indie Esteban Ocon. Ten nejspíš o místo v týmu přijde, protože se jako pravděpodobná jeví sestava Lance Stroll – Sergio Pérez.

Diskuse k článku

Jeden komentář: “McLaren vybírá z trojice Lando Norris, Stoffel Vandoorne a Esteban Ocon”

  1. PitrPitrson napsal:

    Myslím si, že by tam měl zůstat Stoffel. Neměl zatím moc možnost ukázat co v něm doopravdy je. Vzpomenu si ale vždy na jeho 1. Závod, kdy jel v Bahrajnu místo Fernanda a hned udělal body… Za mě jedině Stoffel 🙂

Napsat komentář