McLaren už nemá motor, na který by se vymluvil

McLaren už nemá, na co by se vymlouval, a tak jen doufá, že se jeho šasi zlepší na takovou úroveň, aby mohl vyhrávat velké ceny. Triumf Daniela Ricciarda v Číně totiž svědčí o tom, že motory Renault umí vyhrávat závody.

Štítky: McLaren Renault Zveřejněno 17. 04 2018 — GPF1.cz

McLaren dlouho tvrdil, že má jedno z nejlepších šasi v celém startovním poli, ale je srážen nevýkonným a nespolehlivým motorem Honda. Pro letošní rok přešel na motory Renault, ale výsledky jsou jen o trochu lepší. Alonso se dostal v kvalifikaci nejlépe na 10. místo v Austrálii, jinak to jsou 13. a 14. místa.

V cíli závodu dojíždějí Alonso a kolega Stoffel Vandoorne na bodech, nejlepším umístěním je páté místo, také v Austrálii. V Bahrajnu to bylo 8. a 7. místo a v Číně 7. a 13. místo. Alonso po závodě v Austrálii vyhlásil, že chce bojovat s Red Bullem, tomu se ale daří o hodně lépe co do rychlosti.

“Jejich výsledek nám ukázal potenciál pohonné jednotky. Dává nám to dobrou motivaci a naději, že můžeme bojovat vepředu, jakmile zapracujeme na šasi,” řekl Alonso. “Ještě tam ale nejsme. Musíme tvrdě pracovat a odvést podstatně lepší práci v oblasti šasi. Není pochyb o tom, že se musíme zlepšit. Nelze to skrývat. Ale v neděli odvádíme dobrou práci a získáváme body, kolik jich jen jde pro tým sesbírat.”

Diskuse k článku

Napsat komentář