McLaren udělá z hráče PC her svého testovacího pilota

McLaren se rozhodl vypsat soutěž pro hráče závodních her. Celkový vítěz se může těšit na jednoletý kontrakt s týmem, v rámci kterého bude spolu s inženýry pracovat na simulátoru ve Wokingu.

1 Štítky: McLaren Zveřejněno 5. 05 2017 — Lukáš Štěrovský

Stáj sídlící ve Wokingu už má promyšlený podrobný koncept soutěže, který jí pomůže nalézt nejrychlejšího jezdce mezi hráči počítačových her. „Je to velmi vzrušující příležitost – ne pouze pro herní průmysl, ale pro všechny v McLarenu a motorsport obecně,“ popisuje výkonný ředitel McLarenu Zak Brown.

„Dlouho jsme svědky nárůstu online hraní sportovních her a právě teď přichází moment, kdy si virtuální a reálné světy jsou vůbec nejblíže. Je to správný čas k vytvoření unikátního, jedinečného a vzrušujícího návrhu, který spojuje svět závodění a hraní takovým způsobem, jaký ještě nebyl probádán.“

Soutěžící proti sobě nastoupí v nejrůznějších závodních hrách. Velké finále se pak odehraje v továrně McLarenu na podzim. V něm se utká deset finalistů. Odměna za vítězství je velmi lákavá – jednoletý kontrakt na pozici závodníka, který bude pracovat na simulátoru a s inženýry McLarenu.

„Vítěz se stane klíčovou součástí našeho týmu. Myslím to vážně. Potřebujeme podporu v rámci našich dvou simulátorových platforem, takže účastníci soutěže projdou přísným, nemilosrdným výběrovým procesem. E-sport je jednou z nejrychleji se rozvíjející oblastí zábavy. Jeho příjmy momentálně překonávají i výnosy tradičních hollywoodských filmů. Celosvětový herní průmysl má hodnotu více než 100 miliard dolarů,“ dodává Brown.

Diskuse k článku

Jeden komentář: “McLaren udělá z hráče PC her svého testovacího pilota”

  1. Rendy napsal:

    Mě se to zdá jako dobrý nápad a pro obyčejného fanouška dobrá příležitost a zkušenost dostat se do týmu F1. Proč by to měli být jen jezdci, zvláště když se teď vyvíjí hlavně na počítačích… Člověk nemusí být zrovna inženýr, nebo závodní jezdec, aby uměl jezdit, ikdyž jen na simulátoru. Na světě jsou stovky lidí, kteří něco umí, ale prostě nedostanou příležitost a převážně kvůli penězům… Takže za mně ano, běžte do toho a ukažte co umíte. 👍

Napsat komentář