McLaren zrušil plány jít do IndyCar

McLaren se podle zákulisních informací vzdal plánu nasadit svůj tým v amerických formulích IndyCar. Přednost má plné soustředění na formuli 1. Znamená to také, že Alonso má nyní malé šance na to, aby šel za oceán příští rok závodit, a to zejména kvůli jeho kontraktu s Toyotou v seriálu vytrvalostních závodů.

Štítky: Fernando Alonso IndyCar Lando Norris McLaren Stoffel Vandoorne Zveřejněno 5. 07 2018 — GPF1.cz

Když Alonso nastoupil do loňského závodu 500 mil Indianapolis, bylo to ještě v době, kdy McLaren jezdil ve formuli 1 s motory Honda. V amerických IndyCar jsou dodavateli motorů právě Honda a ještě Chevrolet.

Jenomže pro takzvanou supersezonu Mistrovství světa vytrvalostních závodů od května 2018 do června 2019 podepsal Alonso smlouvu s týmem Toyota, tedy přímým konkurentem Hondy, která navíc už s McLarenem ve formuli 1 nespolupracuje.

To a další těžkosti brání Alonsovi nastoupit příští rok do IndyCar. Velký otazník nyní visí nad tím, jestli Alonso bude s McLarenem ve formuli 1 pokračovat i příští rok. Pokud ano, znamenalo by to omezené možnosti pro Stoffela Vandoorna, který bude pod tlakem uvolnit místo pro očekávaného šampiona F2 Landa Norrise.

Diskuse k článku

Napsat komentář