Automobilist.com

McLaren slaví úspěch, Norris startuje pátý, Sainz šestý

U Mclarenu se slaví, Lando Norris obsadil pro závod skvělou pátou pozici. Carlos Sainz zaostal za svým kolegou jen o jedno místo.

Štítky: Carlos Sainz Lando Norris McLaren Zveřejněno 22. 06 2019 — Jiří Košta

McLaren se postupně každým víkendem zlepšuje. Francouzská kvalifikace přinesla pro tým menší šok, když se oranžové vozy dostaly pro start na páté a šesté místo. Kromě toho se McLaren meziročně zlepšil o neuvěřitelných 3,5 sekundy na kolo.

„Vstupovali jsme do kvalifikace s pozitivní náladou, protože se nám dařilo včera i dnes ve třetím tréninku. Bylo to trochu těsnější než během pátku, ale očekávali jsme to, takže jsme strach neměli. Celé to bylo velmi těsné,“ říká Lando Norris.

Oba McLareny navíc dokázaly překonat i Sebastiana Vettela, který bude startovat za nimi na sedmé pozici.

„Pro kvalifikaci jsme udělali pár drobných změn, což nám rozhodně pomohlo. Udělali jsme to, co jsme potřebovali, zajeli jsme zkrátka kvalitní kolo. V poslední zatáčce jsem udělal chybu, protože jsem byl lehce agresivní a přestřelil jsem nájezd. Kromě toho je to ovšem skvělý výsledek, který se nám snad zítra podaří uhájit.“

Podobného názoru je i Carlos Sainz. „Myslím, že jsme nečekali, že budeme tak blízko Red Bullu a Ferrari. Znamená to, že jsme udělali naše úkoly, analýzy v továrně, že nasazujeme díly, které autu trochu pomáhají. Ale myslím, že je to také v trati. Sedí nám, ale nevím proč. Asfalt, specifika okruhu… musíme to analyzovat, užít si to a soustředit se na zítra.“

Diskuse k článku

Napsat komentář