McLaren se těší do Barcelony, další vylepšení je na cestě

McLaren vkráčí do evropské části sezóny jako nejúspěšnější tým z posledních tří závodů. Křivku výkonnosti hodlá tým z Wokingu znovu posunout již v Barceloně.

Štítky: McLaren Zveřejněno 13. 06 2024 — Dominik Kovář

Po dlouhých letech půstu je život pro fanoušky McLarenu zase o něco veselejší. A může být ještě více! Minimálně takto se nás snaží navnadit šéf McLarenu Andrea Stella, který prozradil, že již v Barceloně nasadí tým další novinky.

McLaren začal rok 2024 poněkud vlažněji, ale posledních několik závodů se rozjíždí na plné obrátky, což je vidět na závodním tempu i konečných výsledcích. V Austrálii stál Lando Norris poprvé na pódiu, když dojel třetí. Následovalo páté místo v Japonsku, druhé v Číně a premiérová výhra v Miami. V Imole byl Norris Verstappenovi na dostřel, v Monaku pro změnu držel pod tlakem celý závod vítězného domácího miláčka Leclerca Oscar Piastri ve druhém McLarenu.

V Kanadě byl McLaren opět blízko vítězství. Snad se dá i dokonce říci, že měl vítězství ve svých rukou. Tým včas nezareagoval na výjezd safety caru, díky čemuž Lando Norris přišel o vedení a nakonec skončil druhý. Stella bere jako malé vítězství, když je tým zklamaný z druhého místa. Svědčí to o pokroku, který McLaren za posledních 12 měsíců udělal.

Co se týče do čisté závodní rychlosti, Stella si myslí, že McLaren stále není v pozici favorita jednotlivých závodních víkendů. To se může změnit s nadcházející GP Španělska na okruhu v Barceloně. Barcelona obvykle bývá skvělým ukazatelem, jak na tom jednotlivé týmy jsou z hlediska aerodynamiky. Pro tento závod si navíc McLaren chystá novinky: “Pro nadcházející závody budeme mít nějaká vylepšení, ale nepůjde o velké změny, jako tomu bylo před 12 měsíci,” řekl Stella.

“Spíše jde o některé jednotlivé díly, kde jsme našli trochu výkonu. Než abychom čekali na nasazení celého balíku, vezmeme to na trať, jakmile budou díly připraveny. Neřeknu vám co, ale uvidíme nějaké novinky, které přijdou během následujících závodů.”