McLaren překvapil sám sebe: Potvrdil rychlost na nejméně příznivém okruhu

Britské stájí se v aktuálním ročníku velmi daří. V Poháru konstruktéru se nachází na čtvrté pozici s náskokem 39 bodů před pátým Torro Rosso.

2 Štítky: Carlos Sainz McLaren Zveřejněno 7. 08 2019 — Lukáš Podstata

Podle některých předpokladů neměl být McLaren na Hungaroringu natolik silný. Trať se totiž skládá především z pomalých a středně rychlých zatáček, které monopostu MCL34 tolik nevyhovují. Tyto zvěsti dokázal vyvrátit mladý Španěl, který podruhé v krátké době obsadil páté místo v celkovém pořadí závodu.

Sainz byl po konci Velké ceny nadšený, jelikož nepředpokládal v Maďarsku tak dobrý výsledek. „Cítím se skvěle. Možná se Hungaroring stal s aktuálními vozy formule 1 středně rychlou tratí, které nám tolik nevyhovují. Naštěstí nám vše vyšlo na výbornou. Od strategie, závodní rychlosti až po zastávky v boxech. Skončit v závodě pátý dvakrát po sobě, je skvělé, navíc si tohoto výsledku cením daleko více, protože tentokrát se jednalo o závod na suchu.“

Španěl dokázal po celý závod udržet za svými zády týmovou dvojku Red Bullu Pierra Gaslyho, který má momentálně špatnou formou. „Viděli jsme, že Pierre je v zatáčkách opravdu velmi rychlý. Zaujal jsem vždy na konci cílové rovinky defenzivní stopu a čekal, zda Gasly do první zatáčky zaútočí. Přiznávám, že to bylo velice riskantní, ale vyšlo to. Pierre se o předjetí za celý závod nepokusil,“ uzavírá hodnocení závodu v Maďarsku spokojený Carlos Sainz.

Diskuse k článku

2 komentáře: “McLaren překvapil sám sebe: Potvrdil rychlost na nejméně příznivém okruhu”

  1. jenDalsiTeepack napsal:

    Jednou bude McLaren kupovat motory od Ferrari.

  2. Falco napsal:

    Jen tak dál McLaren. Jen by to už chtělo jinej motor,než špatnej Renault.

Napsat komentář