McLaren Ricciardovi navzdory špatné formě věří

I přes nedávné prohlášení šéfa týmu McLaren Andrease Seidla o tom, že je z dosavadních výkonů Daniela Ricciarda zklamaný, má Australan plnou podporu. Wokingští očekávají, že až do sebe vše zapadne, Ricciardo znovu ukáže svoji rychlost.

Štítky: Andreas Seidl Daniel Ricciardo McLaren Zveřejněno 14. 07 2021 — Lukáš Štěrovský

Ricciardo se v nové stáji trápí, v Rakousku to bylo popáté v devíti závodech, kdy nepostoupil do poslední části kvalifikace. „Samozřejmě je to zklamání i pro nás, že to trvá déle, než jsme očekávali,“ říká o Ricciardově pomalé adaptaci Andreas Seidl, který ale ví, že někdy je v podobném případě potřeba jen čas a nic víc.

„Není to v mojí motoristické kariéře poprvé, kdy všechno hned nezaklapne do sebe. Není jednoduché změnit přes zimu týmy,“ ujišťuje a současně tvrdí, že Ricciardo nic ze svého umu neztratil.

„Jsem si naprosto jistý, že to v určitém okamžiku zaklapne, že přijde den, kdy se Daniel bude v autě cítit jako doma. A pak uvidíme zase toho Daniela, kterého všichni chceme vidět, toho Daniela, který táhne tým víkend co víkend a předvádí výkony, na které jsme všichni zvyklí.“

K nim má ale Australan zatím daleko, se 40 body na kontě zaostává výrazně za kolegou Landem Norrisem se 101 body. Největší trápení pro Australana představují kvalifikace, jeho průměrná pozice na startu je 10,8, zatímco Norris je na příčce 6,1.

„Samozřejmě je to teď pro něj i pro nás náročné období, zvlášť když vidíme, jakým tahounem Lando je,“ přiznává Seidl. „Ale je to výzva, ve které jsme společně jako tým.

V těchto chvílích je prostě důležité zůstat v klidu a dál společně pracovat na této výzvě a dělat kroky vpřed, i když jsou to malé krůčky. Jsem přesvědčen, že zlepšení přijde,“ věří šéf stáje z Wokingu.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený McLaren (@mclaren)

Australan zatím není ve své kůži.