McLaren řeší záhadu, jak brzo Red Bull vloni “vypnul” vývoj svého vozu

Nová sezóna F1 je za dveřmi a za Red Bullem se řadí řada týmů, které chtějí získat titul šampiona. Mohl by se Mercedes a Lewis Hamilton dostat na první?  Výkonný ředitel McLarenu Zak Brown prohlásil, že by ho "nepřekvapilo", kdyby Lewis Hamilton v nadcházející sezoně získal rekordní osmý titul mistra světa F1.

Štítky: McLaren Mercedes Red Bull Zveřejněno 10. 01 2024 — GPF1.cz

Hamilton se od konce sezony 2021, kdy v kontroverzním závěru sezony mu těsně unikl osmý titul ve prospěch Maxe Verstappena, nedokázal zabojovat o vítězství, protože Mercedes se v rámci nejnovějšího nastavení technických předpisů na začátku roku 2022 snaží najít lepší formu než do jaké spadl.

Zatímco v minulém roce dominoval Red Bull, který si zajistil vítězství ve všech závodech kromě jednoho, kolísavé pořadí mezi Mercedesem, Ferrari, Aston Martinem a McLarenem zanechalo v nové sezóně lákavé vyhlídky na těsné souboje v popředí. V rozhovoru pro Speedcafe KTM Summer Grill Zak Brown naznačil, že boj o titul by mohl být otevřený.

“Líbí se nám, co v současné době vidíme v aerodynamickém tunelu a při CFD, takže máme pocit, že uděláme krok vpřed,” řekl Brown. “Ale o kolik? Velkou záhadou u Red Bullu je, kdy vloni vypnuli vývoj svého vozu, aby se mohli soustředit na letošní rok 2024, a myslím, že odpověď je pravděpodobně dost brzy, takže si budeme muset počkat, kolik kouzel Adriana Neweyho vyleze z pece, abychom zjistili, jak na tom jsme.

Zároveň Mercedes nebo Ferrari – tyto týmy mají vše, co potřebují, jsou to skvělé týmy a nepřekvapilo by mě, kdybychom tu seděli a najednou byl Mercedes zpátky a Lewis vyhrál svůj osmý šampionát.

Je to teď velmi tvrdé a konkurenční. Myslím, že nemůžete nikoho vyloučit.”