McLaren přiznal: motory od Mercedesu ani Ferrari nebudou

Šéf McLarenu Zak Brown přiznal, že v otázce motorů nepomůže ani McLaren ani Ferrari. "Mají nás rádi tam, kde jsme," dodal lakonicky s narážkou na to, že o nějakou konkurenci týmy ze špičky nestojí, i když občas tvrdí opak. Ve hře tak zůstává pouze Renault nebo stávající Honda.

3 Štítky: McLaren Zveřejněno 19. 07 2017 — Tomáš Richtr

19Šance McLarenu na to získat jiného dodavatele motorů, který by tým vrátil na stupně vítězů, se zužují. Zak Brown přiznal jednání s automobilkami Ferrari a Mercedes, tyto firmy ale McLarenu své motory dát nechtějí. Ze stejných důvodů, jako Red Bull předloni neuspěl u Mercedesu.

„My si ale myslíme, že Honda nakonec dokáže svou práci odvést,“ řekl Brown, jako kdyby uznal, že jinou možnost McLaren už ani nemá. Další jedinou reálnou šancí je Renault, který přiznal, že má na to dodávat motory ještě jednomu týmu.

„Jsme velký tým, který ví, jak vyhrát velké ceny a tituly,“ řekl šéf McLarenu Brown, který ve své roli nahradil Rona Dennise. „Obávám se, že jakkoli se nám naše pozice v šampionátu nelíbí, většina jiných týmů s ní nemá problém. „Nechtějí, abychom se k nim dostali příliš blízko, což se dá i trochu chápat. Hovořili jsme s Hondou na téma různých scénářů, jak se dostat k potřebnému výkonu motoru a jeho spolehlivosti. Honda má na to, aby to zvládla. Už se jim to v minulosti povedlo. Musíme zajistit, aby byl vývoj podstatně rychlejší.“

McLaren již pracuje na autě pro sezonu 2018 a nejpozději během léta potřebuje znát technickou specifikaci svého pohonné jednotky na příští rok.

„Nemůžeme si ale současnou formu již déle dovolit. Už to jsou tři roky a potřebujeme vidět jasná zlepšení. Chceme, aby Fernando Alonso zase dojížděl na stupních vítězů a na to teď nemáme. Něc se musí změnit.“

Diskuse k článku

3 komentáře: “McLaren přiznal: motory od Mercedesu ani Ferrari nebudou”

  1. Jakub McL napsal:

    I když je teď Honda fakt darebná, je to jediná možnost, jak do budoucna postavit auto „na vítězství“. Pokud si vezme motor od konkurence, nikdy nedostane ten TOP model, jako tovární tým. Podívejte na WIL, nebo FOR.IND. Nikdo mi nevymluví, že mají stejnej „stroječek“, jako právě MER. Proč si dělat silnou konkurenci, když za umístění přijdou penízky…?

  2. FrancoisCEVERT napsal:

    To se Alonsovi nebude líbit, touto dobou už chtěl bojovat o Titul, ale vše se vrací zase zpátky, akorát Alonso přišel o 3 roky a do budoucna možná definitivně o další Titul mistra světa F1.

  3. krakra napsal:

    Tak to má také být, Formule 1 byla vždy tvrdě kapitalistická.

Napsat komentář