Norris: Gaslyho jsem dokázal s přehledem udržet

Stáj z Wokingu se postupně zlepšuje a pomalu začíná ohrožovat i první tři týmy. Lando Norris, který startoval pátý se ze svého místa odlepil a dokonce chvíli jel na třetí pozici.

Štítky: GP Rakouska McLaren Zveřejněno 30. 06 2019 — Jiří Košta

„Byl to zábavný závod! Měl jsem dobrý start a dokázal jsem bojovat s Mercedesem a Ferrari kolem okolo jednoho okruhu. Nicméně jsem pozice musel přenechat a soustředit se na svůj závod. Nic jsem dělat nemohl, propadl jsem se na čtvrté, a poté na páté místo. Max byl za mnou trochu déle. První kola jsem dokázal šetřit pneumatiky, ale vše bylo pod kontrolou. Udělal jsem to, co bylo potřeba. Vybudoval jsem si náskok a poté už jsem jen držel své tempo,“ říká Norris.

McLaren zažívá skvělé období, aktuálně je jednoznačně nejlepším čtvrtým týmem. Oba jezdci si pochvalují vylepšení a výkonnost vozu.

„Měl jsem střední sadu pneumatik, takže jsem si úplně nebyl jistý, co budeme dělat nebo jak se budou chovat pneumatiky na konci stintu. Gasly mě pár kol tlačil, ale já jsem jen dělal to, co jsem musel. Šetřil jsem pneumatiky a zbytečně jsem neriskoval. Kdyby bylo potřeba, tak bych mohl tlačit mnohem více. Obrovské poděkování ale patří McLarenu. Už teď se těším na můj domácí závod!“

Diskuse k článku

Napsat komentář