McLaren prakticky ukončil vývoj, výrazná zlepšení už letos nenasadí

Stáj z Wokingu potvrdila, že letos už nemáme čekat výraznější aktualizace. Ve zbytku sezony McLaren ještě přiveze pár menších dílů, obecně se ale chce soustředit spíše na maximalizaci svého tempa, které není úplně špatné.

Štítky: Andreas Seidl McLaren Zveřejněno 26. 06 2022 — Vašek Štěpánek

Prozatímní sezonu McLarenu lze nazvat ‚jako na horské dráze‘. Oranžové monoposty začaly letošní šampionát až strašidelným způsobem, když se v Bahrajnu Daniel Ricciardo a Lando Norris pohybovali na chvostu pole.

V Austrálii se ale stáj z Wokingu zvedla a piloti získali páté a šesté místo. V následující Grand Prix na Imole se Norris dokonce radoval z pódiového umístění. Poté ale zase přišel menší propad a v Kanadě McLaren vůbec nebodoval.

Nekonzistentní tempo je tak aktuálně největším problémem stáje a také z toho důvodu se vedení týmu v čele s Andreasem Seidlem rozhodlo, že letos už nenasadí výraznější vylepšení. Místo toho se chce McLaren zaměřit na konzistentně rychlé tempo.

„Prioritou je, abychom se teď zaměřili na naše tempo. Nemáme pomalé auto, jinak bychom neskončili na podiu, jsme ale velice nekonzistentní. V tuto chvíli musíme pochopit proč tomu tak je a potom můžeme jít dál.

Až zjistíme pravou příčinu našich problémů, vyřešíme je. V průběhu roku ještě nasadíme pár malých zlepšení, které nás doufejme posunou kupředu, ale rozhodně nečekejte velké balíky úprav, ty už letos neuvidíte,“ uvedl šéf McLarenu Andreas Seidl.

Situaci komplikuje také zavedení rozpočtových stropů a omezený čas strávený ve větrném tunelu. „Musíme si dvakrát rozmyslet, kam peníze investuje a jak s nimi nakládáme. Také musíme brát v potaz, že máme omezený čas ve větrném tunelu.

Je to složitá situace, ale jsem přesvědčen, že ji vyřešíme. V nedávné minulosti jsme se dokázali odrazit ze dna, takže to musíme zopakovat. Navíc, i když není situace ideální, stále to není tak špatné jako před lety,“ uklidňuje šéf McLarenu.

V Kanadě to bylo už potřetí v letošní sezoně, kdy Woking nezískal ani jeden bod. U Norrise se tak začíná budovat frustrace a podle mladého Brita závod v Montrealu ukázal, jak na tom jeho tým ve skutečnosti je.

„Zatím je to jako na houpačce, jednou bojujeme vpředu, jindy zase vzadu. Jsou to velké rozdíly a myslím si, že nám v těch lepších výsledcích pomohlo spíše štěstí a když ho nemáme, vypadá situace tak, jako v Kanadě,“ povzdychl si Norris.