McLaren posiluje, získal ředitele Volkswagen Motorsport

McLaren chce udělat vše pro to, aby ve své druhé sezóně s Hondou uspěl. Proto se nebál sáhnout k razantním personálním změnám. Z Volkswagenu se mu podařilo přetáhnout Josta Capita, který nahradí Jonathana Neala na pozici generálního ředitele. Ten ale ve Wokingu nekončí, naopak. Jonathan Neale, úřadující generální ředitel McLaren Racing, byl jmenován generálním ředitelem celého koncernu McLaren…

1 Štítky: McLaren Volkswagen Zveřejněno 14. 01 2016 — Lukáš Štěrovský

McLaren chce udělat vše pro to, aby ve své druhé sezóně s Hondou uspěl. Proto se nebál sáhnout k razantním personálním změnám. Z Volkswagenu se mu podařilo přetáhnout Josta Capita, který nahradí Jonathana Neala na pozici generálního ředitele. Ten ale ve Wokingu nekončí, naopak.

Jonathan Neale, úřadující generální ředitel McLaren Racing, byl jmenován generálním ředitelem celého koncernu McLaren Technology Group, kde bude dělat asistenta Ronu Dennisovi. Jost Capito, ředitel Volkswagen Motorsport, byl vybrán na pozici nového generálního ředitele společnosti McLaren Racing. S Nealem i Capitem bude úzce spolupracovat sportovní ředitel britské stáje Eric Boullier.

Od kdy budou tyto změny platné, ještě není jisté, Capito – jehož přesun kvituje také Ron Dennis – musí vyřešit podmínky odchodu od současného zaměstnavatele. Sedmapadesátiletý Němec není ve formuli jedna neznámou tváří. Co vše má teď už exředitel závodního oddělení Volkswagenu za sebou?

V mladém věku jezdil vytrvalostní závody na silničních motocyklech a také motokros. Vyhrál několik různých titulů v těchto disciplínách, posléze se účastníl také Rallye Paříž-Dakar. Tu v roce 1985 jako pilot kamiónu opanoval.

Po úspěšných studiích v oboru inženýrství na Mnichovské Univerzitě si jej vybralo BMW, kde strávil další čtyři roky prací jako vývojový inženýr na úspěšném modelu M3. V roce 1990 získal pracovní pozici v závodním oddělení Porsche, kde se později dostal do vedení divize.

Ve stejném čase se podílel na návrhu motoru F1 pro Sauber. Přestože tento projekt byl nakonec odložen, Capito se i tak stal vedoucím provozu týmu pro rok 1999. Později přesedlal do Fordu, kde vydržel až do roku 2012. Jeho přesun k závodní divizi Volkswagenu byl nadmíru úspěšný, tři roky po sobě ovládla německá automobilka světový šampionát v rallye. Zvládne Capito vyhrávat i v F1 s McLarenem?

Motorsports: FIA Formula One World Championship 2012, Grand Prix of Malaysia, Jonathan Neale (GBR, Vodafone McLaren Mercedes), *** Local Caption *** +++ www.hoch-zwei.net +++ copyright: HOCH ZWEI +++

Jost Capito nahradí Jonathana Neala (na snímku) na pozici generálního ředitele McLarenu

Diskuse k článku

Jeden komentář: “McLaren posiluje, získal ředitele Volkswagen Motorsport”

  1. Rendy Rendy napsal:

    „Zvládne vyhrávat i v F1 s McLarenem?“
    To doufám, i když to bohužel nebude už letos, ale kdo si počká, ten se dočká… 😉

Napsat komentář