Jenson Button nebere GP Monaka jako nutnou brigádu

McLaren skrze ředitele svojí technologické skupiny Jonathana Neala vyvrací tvrzení bývalého pilota formule 1 Marka Webbera a obhajuje nasazení Buttona do Grand Prix Monaka.

Štítky: Jenson Button McLaren Zveřejněno 19. 05 2017 — Lukáš Štěrovský

Podle Webbera Button nebere svůj návrat do F1 vážně, navíc je to celé nesmysl. S tím ale nesouhlasí ředitel McLaren Technology Group Jonathan Neale. „Četl a viděl jsem to, ale úplně s tím nesouhlasím. Myslím, že Jenson se na pozadí všeho, co dělá, určitě věnuje přípravě na závod v Monaku. Pravidelně trénuje v simulátoru, pouze na jediné trati. Také se seznamuje s vozem, pneumatikami, pohonnou jednotkou, vyvážením a výkonem brzd. Myslím, že bezpochyby je zaměřen na závod.

Monako je jedním z těch okruhů, kde má řidič větší význam než na jiných tratích. Jenson zná okruh dobře, byl na něm velmi úspěšný, je to dobrý pilot. V závodě se může stát cokoliv, tyto šance ale zvětšíte tím, že se dobře připravíte a do vozu posadíte šampiona,“ tvrdí Neale.

Nerozhodný Button nevylučuje trvalý návrat do F1

Přesto, nemohlo by na Webberově tvrzení být alespoň něco pravdivého? „S Webberem jsou přátelé, a nepochybuji o tom, že na pozadí se toho děje spousta. Myslím ale, že je to dobrý příběh a Jenson je plně soustředěný.“

To, že se Button zúčastňuje závodů v triatlonu a objevuje se i na dalších sportovních či kulturních akcích pro McLaren prý není problém. „Jenson je hodně soutěživý, ať už jde o běhání, cyklistiku, plavání nebo motorsport. Podle mého pracuje neuvěřitelně tvrdě. A proč by si jezdci, kteří obětovali své mládí, nemohli užívat i jiné činnosti? Takže ho úplně chápu. Jsou horší věci, které by teď mohl dělat, než se poflakovat po Kalifornii. Nakonec má ale pořád závodnické srdce a bude hezké mít ho zpět v týmu.“

Co se týče samotného návratu Buttona, nehrozí, že si na monopost během tréninků nestačí zvyknout? „Nejsem závodník, takže úplně přesně nevím, ale mělo by to být v pohodě. Asi jediný, kdo doufá, že Jenson bude mít potíže, je Stoffel, protože by pro něj nebylo dobré, kdyby mu nakopal zadek někdo, kdo tak dlouho neseděl ve voze,“ směje se Neale.

Diskuse k článku

Napsat komentář