McLaren po prvních bodech zůstává nohama na zemi

Tým z Wokingu si byl dobře vědom toho, že pokud má v nejbližší době někde získat body, bude to v Monaku.

2 Štítky: Fernando Alonso Jenson Button McLaren Zveřejněno 24. 05 2015 — Michal Mikoláš

Tým z Wokingu si byl dobře vědom toho, že pokud má v nejbližší době někde získat body, bude to v Monaku.

Dlouho to dokonce vypadalo, že v první desítce dojedou oba šedočervené vozy. V cíli byl nakonec pouze Jenson Button, který po spolehlivém výkonu dojel osmý.

„Je to velmi povedený den. Po osmém místě se ale nebudeme příliš plácat po zádech. Je nicméně pravda, že jsme z vozu dostali maximum. Naše rychlost nebyla v porovnání s vozy na špici zase tak špatná, takže jsem celkem spokojený po stránce výsledku i výkonnosti.

Tenhle okruh patří k těm, které by nám měly sedět. Těžko říct, jak to bude v Kanadě. Jsou tam pomalé zatáčky, ale i dlouhé rovinky. Pokud chceme body získat i tam, musíme se snažit, aby vůz co nejvíc klouzal,“ pronesl Button.

Fernanda Alonsa ze závodu ve 41. kole vyprovodily technické problémy. I přes penalizaci za kolizi s Hülkenbergem se však pohyboval na bodovaných pozicích. Alonso sezonu 2015 pokládá za přechodnou, a tak ani není příliš rozladěn.

„Myslím, že penalizace nebyla udělená spravedlivě. Netuším, co jsem měl v dané situaci dělat. Hlavní ale je, že jsme nemohli dokončit závod. V kole před tím, než jsem odstoupil, se vůz začal chovat velmi divně při řazení vyšších rychlostních stupňů. Pak auto v první zatáčce vůbec nezabrzdilo. Zůstalo na neutrálu a nešlo zařadit žádný rychlostní stupeň. Je to frustrující, poprvé v sezoně jsme mohli mít oba vozy na bodech. Potřebujeme se zlepšovat, aby se něco takového už neopakovalo. Přesto je fajn, že máme tyto potíže letos. Znamená to, že se nám vyhnou v příští sezoně,“ věří Alonso.

Diskuse k článku

2 komentáře: “McLaren po prvních bodech zůstává nohama na zemi”

  1. Honza napsal:

    Kdyby Jenson nejel zbytečně přezout do boxů, dojel by na 6tém místě !!!!!

  2. Falco napsal:

    Měl to JB risknout a dojet na těch starejch šlupkách a nezajíždět do boxů,mohlo to být ještě trochu lepší. Jinak pochvala a snad se bude dařit dál.

Napsat komentář