McLaren oslovil Scotta Dixona

Hvězda amerických formulí Scott Dixon přiznal, že byl osloven týmem McLaren ohledně potenciálního angažmá pro rok 2019, kdy má McLaren v plánu nasadit tým v seriálu IndyCar. Několikanásobný šampion IndyCar ale zatím odmítl s tím, že je plně soustředěný na zisk letošního titulu. Dixon po 11 závodech z celkových sedmnácti vede průběžné pořadí šampionátu.

2 Štítky: IndyCar McLaren Scott Dixon Zveřejněno 25. 06 2018 — GPF1.cz

S místem ve formuli McLarenu pro americké formule IndyCar je spojován také Fernando Alonso.

Scott Dixon je pilot z Nového Zélandu, který nastoupil do letošního závodu 24 hodin Le Mans s Ryanem Briscoe a Richardem Westbrookem za tým Ford Chip Ganassi Team USA. Známější je ale pro zisk svých čtyř titulů šampiona IndyCar z let 2003, 2008, 2013 a 2015. Stal se šampionem juniorské Indy Lights ve druhé sezoně poté, kdy už byl šampionem novozélandské formule Ford. Vyhrál čtyřiadvacetihodinový závod v Daytoně v roce 2006 a 2015. A vyhrál taktéž 500 mil Indianapolis v roce 2008.

Dixonovi končí kontrakt s týmem Chip Ganassi Racing na konci letošní sezony. Závodí s ním už 16 let.

Diskuse k článku

2 komentáře: “McLaren oslovil Scotta Dixona”

  1. Louis65 napsal:

    Dotaz pro redakci:
    V clancich se pohybuji od nejnovejsiho clanku ke starsim tlacitkem Predchozi clanek. Muzete mi rict, jak se mam dostat na predchozi clanek predchoziho clanku (Zbavme F1 ….) kdyz tento clanek me presmerije na web eformule, a tam me tlacitko Predchozi clanek uz na web gpf1 nepusti? Toto jste nedomysleli!
    Dekuji

  2. Aladin napsal:

    To by bylo něco. A kdyby tam jezdil s Alonsem, tak to by byla sledovanost (-;

Napsat komentář