McLaren odmítá, že by čtvrté místo ztratil kvůli Ricciardovi

Šéf McLarenu brání Daniela Ricciarda, který se po náročném roce stal terčem kritiky a čelil obvinění, že kvůli němu přišla stáj z Wokingu o čtvrté místo v šampionátu. Podle Andrease Seidla je ale McLaren pátý právem a zkrátka neodvedl tak dobrou práci jako soupeři.

Štítky: Andreas Seidl Daniel Ricciardo McLaren Zveřejněno 26. 11 2022 — Vašek Štěpánek

Daniel Ricciardo opustil McLaren po dvou těžkých sezonách. Namísto toho, aby se stal lídrem týmu a vedl mladého Norrise k lepším výsledkům, Ricciardo až na pár světlých výjimek zkrátka nestíhal tempu mladšího kolegy a zůstal za očekáváním.

Australanovy matné výsledky nakonec vedly k předčasnému ukončení smlouvy [původně měl Ricciardo v McLarenu závodit také příští rok] a uvolnění místa dalšímu mladíkovi Piastrimu, který do Wokingu přichází z juniorského programu Alpinu.

Při pohledu na konečné hodnocení sezony 2022 se může zdát, že McLaren přišel o konečné čtvrté místo právě kvůli slabým výsledkům 33letého rodáka z Perthu. Šéf britské stáje Andreas Seidl ale podobná tvrzení odmítá.

„Jsem hodně daleko od toho, abych tvrdil, že jsme přišli o čtvrté místo v poháru konstruktérů kvůli Danielovi. Ano, je pravda, že zaostával za Landem, ale rozhodně není [Ricciardo] tím důvodem, proč jsme letos neskončili výš.

Řekl bych, že jsme za to zodpovědní všichni v McLarenu. Za ty dva roky jsme nenašli způsob, jak z Daniela dostat osobní maximum. Formule 1 je týmový sport a nebylo by fér ho [Daniela Ricciarda] označit za důvod, proč jsme skončili pátí.

Konečným výsledkem je páté místo a upřímně, neřekl bych, že jsme měli letos navíc. Hlavně v druhé půlce sezony jsme tempu Alpinu nestačili a jen díky jejich problémům jsme náš boj protáhli do konce roku,“ uvedl Andreas Seidl.

Belgičan následně shrnul i poslední závod v Abu Dhabí. Seidl je rád, že Ricciardo zakončil své působení u McLarenu na výši a dojel na bodované pozici. „Poslední, co jsem Danielovi řekl bylo, ať si závod hlavně užije a že mu přeji hodně štěstí.

Díkybohu se to naplnilo a Daniel se s námi rozloučil důstojně. Skončil devátý a získal body ve svém posledním závodě za McLaren. Nebudu lhát, bylo to opravdu emotivní a do budoucna mu přeji jen to nejlepší, je to skvělý chlap,“ zakončil lídr McLarenu.