McLaren: Nasazujeme technologie, které předtím nikdo nikdy nepoužil
Ve snaze dohnat Mercedes se McLaren odvážil k několika novým technickým řešením.
Ve snaze dohnat Mercedes se McLaren odvážil k několika novým technickým řešením.
Cílem Rona Dennise je vrátit McLaren zpět na vrchol formule 1, a k tomu podle něj nevede konzervativní cesta.
„Pokud v jakémkoliv sportu ztrácíte, dohánění vyžaduje větší rychlost, než mají ti druzí, jinak je nikdy nedoženete,“ připomněl. „Podstoupili jsme uvážená technická rizika? Ano. Týkají se technologií, které nasazujeme jako první, a budeme pracovat tvrdě, abychom získali výkonnostní výhodu.“
Dennis jen naznačil, v čem se McLaren vydal extrémní cestou.
„Motor je nedílnou součástí naší filozofie nula. Auto je vzadu fenomenálně těsně sestavené. Peter Prodromou a jeho tým naplno využili detailní a precizní výrobu dílů, která předčila všechny standardy McLarenu z minulosti,“ vysvětloval.
„Elegance některých aerodynamických řešení spočívá v tom, že jsou zakomponované do zavěšení, chlazení brzd a podobných věcí. Podle nás jsou na úrovni, které jsme nikdy dřív nedokázali dosáhnout.“
„Některé technologie nasazené u pohonné jednotky dřív neexistovaly. Zacházení do neprozkoumaných oblastí samozřejmě s sebou nese riziko, které si myslíme, že zvládneme.“




Diskuse k článku