Smutný rekord pro McLaren

Ale Jenson Button neztrácí víru.

1 Štítky: Jenson Button McLaren Zveřejněno 9. 09 2015 — Marie Tomšíková

McLaren míří za smutným rekordem v počtu závodů bez vítězství. Přes nelichotivé výsledky se ale nechal Jenson Button slyšet, že víru v partnerství McLaren – Honda neztrácí.

To má za sebou dvanáct závodů z devatenácti. Po neúspěchu na začátku sezóny každý fanoušek doufal, že se tým zvedne a bodovaná umístění budou samozřejmostí.

Navzdory použití vývojových žetonů se McLaren stále trápí a situace se nevyvíjí příliš optimisticky. Tým dokázal nakopnout dobrý výsledek z GP Maďarska, kdy Fernando Alonso získal páté místo. Další dva závody se nesly v duchu penalizací (GP Belgie: pokles 105 míst na startu), ale i přes využití vývojových žetonů není vidět žádný pokrok. Zdá se, že je nevyhnutelné pokoření smutného rekordu: Nyní je McLaren 50 závodů bez vítěství. rekord je 53 mezi lety 1977 a 1981.

Na otázku, kdy si myslí, že tým dosáhne pokroku, odpověděl: „Vím, že se zlepšujeme, ale nikdo z nás neví jak dlouho to ještě potrvá. Všichni doufáme, že se to stane rychle a vím, že každý pracuje naplno. Měli jsme problémy jak s aerodynamikou tak i s mechanickými částmi. Dnes máme tolik pravidel a omezení. Je to asi nejvíce za celou mojí kariéru ve formuli 1,“ řekl Button.

Přes stále trvající problémy s motorem Honda Button trvá na tom, že pořád věří v japonského výrobce.

„Kdybychom ztratili důvěru, tak tady nemusíme o ničem diskutovat. Pokud se nám něco nelíbí v oblasti motoru, mluvíme s lidmi od Hondy, když nejsme spokojeni s autem, řešíme to s inženýry v rámci týmu. Letos jsme za velmi obtížných okolností pracovali velmi tvrdě, ale uznávám, že jsme pod tlakem. Na začátku sezony jsme měli velký problém se spolehlivostí a v této oblasti jsme udělali obrovský pokrok.“

Diskuse k článku

Jeden komentář: “Smutný rekord pro McLaren”

  1. Ligier napsal:

    No tehdy bylo méně závodů, tak to je teď kratší doba…a fakticky Mc laren od roku 1977, kdy M26 dovedl k vítězství Hunt, už nikdy nevyhrál, v roce 1981 už to bylo spojení Mc Larenu a MP4 po fůzi těchto týmů…

Napsat komentář