McLaren kritizuje Red Bull: zhatil kariéru řadě úžasných jezdců

Zak Brown kritizuje juniorskou akademii Red Bullu, respektive přístup, jakým tým s talenty později nakládá. Podle šéfa McLarenu už u Red Bullu zničili několik skvělých jezdců.

Štítky: McLaren Red Bull Zak Brown Zveřejněno 6. 03 2022 — Lukáš Štěrovský

Brown dobře ví, o čem mluví. Pod McLarenem totiž v současnosti v IndyCar závodí dvaadvacetiletý Pato O’Ward. Mexičan byl členem akademie Red Bullu pouhých šest měsíců, než byl v roce 2019 odejit.

„Je to trochu brutální přístup, rozhodně Red Bullu takto proklouzlo několik velkých talentů,“ domnívá se Brown. „Patovi dali snad jen tři závody v F2 a Super formuli. Myslím, že takto zničili několik skvělých jezdců, kteří nedostali dostatek příležitostí. Ale jsou mistři světa, takže nemohu říci, že by nevěděli, co dělají,“ krčí rameny.

„Stejně je ale trochu brutální. Carlos Sainz je toho skvělým příkladem. Daniel Ricciardo se nakonec rozhodl odejít, stejně jako Sebastian Vettel. Max Verstappen je skvělý, to se Red Bullu povedlo. Alex Albon i Pierre Gasly vypadají jako hodně dobří jezdci… Red Bull má kde brát.“

Stellantis a Amazon budou spolupracovat

Na nedostatek jezdců si ale nemůže stěžovat ani McLaren. I proto si O’Ward bude muset na svoji případnou šanci ještě počkat. „V tuto chvíli nemáme žádné volné místo. Lando Norris má dlouholetou smlouvu, s Danielem Ricciardem nás taky čeká ještě pár let,“ vysvětlil Brown s tím, že mexického mladíka letos zřejmě uvidíme v některých trénincích.

„Dává smysl poskytnout mu nějaký čas za volantem, protože jeden z jezdců se může zranit, chytnout covid… Staly se už i podivnější věci,“ vysvětluje Zak Brown.