McLaren se obrátil na Mercedes

Podle posledních spekulací McLaren hledá pro nadcházející sezonu nového dodavatele pohonných jednotek. Tým situaci nejprve odmítl komentovat, aby vzápětí přiznal, že „zvažuje různé možnosti“.

2 Štítky: McLaren Mercedes Pohonné jednotky Zveřejněno 17. 03 2017 — Lukáš Štěrovský

McLaren zažívá od přechodu k motorům Honda v roce 2015 těžké časy. V letošních testech, pro které japonský motorář připravil zcela nový agregát, zkompletoval nejmenší počet kol a z hlediska časů skončil na předposledním místě.

F1teaser2

Není tak divu, že se britská stáj začíná poohlížet po alternativě. Smlouva s Hondou končí v roce 2024, už na konci letošního ročníku ale bude moci být kontrakt rozvázán, pokud dojde k naplnění veřejnosti neznámých klauzulí.

Podle BBC tak McLaren zkoumá možnosti pro rok 2018 a dokonce už zaklepal na pomyslné dveře Mercedesu, se kterým jezdil předtím, než přešel na Hondu. Schůzky se Stříbrnými šípy, která byla prozatím pouze informativní, se zúčastnil spolumajitel stáje z Wokingu Mansour Ojjeh.

Kritická slova na adresu Hondy už padla dokonce i z úst závodního ředitele McLarenu Erica Boulliera, který se do té doby dodavatele motorů zastával. „Měli jsme víc problémů, než jsme očekávali,“ vrací se Francouz k barcelonským testům. „Věděli jsme, že nějaké komplikace nastanou, ale ne tolik, kolik jsme viděli,“ prohlašuje Boullier, který současně tvrdí, že by McLaren s motorem Mercedes v současnosti vyhrával.

Čtěte dále: Williams potvrdil nového technického šéfa. Paddy Lowe se stává i akcionářem týmu

Diskuse k článku

Napsat komentář