McLaren kategoricky popírá zprávy, že skupinu koupila automobilka Audi

Webový portál Autocar uvádí, že Audi koupilo skupinu McLaren včetně týmu F1 v rámci dohody, která německému výrobci dává úplnou kontrolu nad celou skupinou a zajišťuje mu vstup do formule 1. Jenomže McLaren to vzápětí kategoricky popřel.

Štítky: Audi McLaren Zveřejněno 15. 11 2021 — Jiří Košta

Změna vlastníka by měla zajistit budoucnost McLarenu, který působí pod velkým finančním tlakem navzdory kapitálové injekci koncem loňského roku po refinancování v hodnotě až 500 milionů liber. Není jasné, zda nejnovější vývoj souvisí s nedávným odchodem generálního ředitele McLarenu Mikea Flewitta, který minulý měsíc po osmi letech odstoupil ze své role.

McLaren uvedl, že nedošlo k žádné změně na úrovni managementu, zatímco mluvčí Audi neměl v této fázi žádný oficiální komentář, který by mohl poskytnout.

Otevírá se také možnost motorů Audi, které by mohly pohánět McLaren. Není jasné, jaké důsledky by jakékoli spojení Audi-McLaren mělo na nyní dokončené partnerství mezi Rimac a Bugatti, které bylo navrženo s cílem vyvinout plně elektrické nástupce hypercaru Nevera EV a brzy Bugatti Chiron.

Z pohledu F1 dohoda zajišťuje koncernu Volkswagen, který vlastní Audi, přímý přístup ke vstupu do závodů velkých cen. Volkswagen se zapojil do diskusí o specifikaci nového pohonného ústrojí F1, které by mělo být představeno v polovině dekády, a otevřeně zvažoval závazek k vrcholu motoristického sportu.

Dohoda také nemusí nutně zavírat dveře vstupu Porsche do F1. O návratu do F1 uvažuje i sourozenecká značka Audi, jak nedávno řekl Autocaru nový šéf motorsportu Thomas Laudenbach.

Předpokládá se, že nejpravděpodobnější cesta pro Porsche do F1 by byla jako partner pohonné jednotky stávajícího týmu, přičemž Red Bull, který v současnosti buduje své vlastní nezávislé oddělení pohonných jednotek v Milton Keynes, je považován za nejpravděpodobnější variantu pro takovou dohodu.

O pár hodin později se McLaren odvolal s tím, že majitelé McLaren Group jsou stále stejní. Kromě toho bude tým bojovat o to, aby se tato falešná zpráva odstranila ze stránek Autocaru.

Výrobce iPhonů míří do světa elektromobilů