McLaren je v Singapuru pomalejší, než čekal

McLaren čekal, že to v Singapuru bude lepší. Jenson Button nebyl po pátečních trénincích spokojen s výkonem svého vozu na trati v Singapuru. Fernando Alonso v druhém pátečním tréninku zajel osmý nejlepší čas a na nejrychlejšího Kvjata ztratil méně než sekundu. Ale Jenson Button, který použil ve svém voze pro trénikové jízdy starší specifikaci motoru,…

Štítky: Fernando Alonso Jenson Button McLaren Zveřejněno 19. 09 2015 — Jindřich Kleinbauer

McLaren čekal, že to v Singapuru bude lepší. Jenson Button nebyl po pátečních trénincích spokojen s výkonem svého vozu na trati v Singapuru. Fernando Alonso v druhém pátečním tréninku zajel osmý nejlepší čas a na nejrychlejšího Kvjata ztratil méně než sekundu. Ale Jenson Button, který použil ve svém voze pro trénikové jízdy starší specifikaci motoru, byl až 14.

Button předpokládá, že by oba vozy McLarenu mohly v kvalifikaci bojovat o pozici v nejlepší desítce, ale také připouští, že čekal o něco lepší výsledky.

„Očekávali jsme, že budeme rychlejší. Ale až v dalším průběhu závodního víkendu teprve zjistíme, jak na tom jsme ve srovnání s ostatními. Určitě se můžeme v sobotní kvalifikaci dostat do desítky nejlepších. To je také naším cílem. Ale ztráta na naše konkurenty je větší, než jsme čekali. Vozy Force India jsou velmi rychlé, Williams byl překvapivě rychlejší během závodních simulací. Cítím se tady v Singapuru mnohem lépe, než v posledních dvou závodech,“ řekl Button.

Button byl šokován převahou týmů Red Bull, Mercedes a Ferrari. Alonso si myslí, že McLaren je schopen bojovat s ostatními týmy ve startovním poli.

„Tři nejlepší týmy tu mají jasnou převahu, ale ve zbytku pole je to hodně vyrovnané. Předpokládám, že  v sobotu budou 7. a 14. místo dělit jen tři až čtyři desetiny sekundy. Postup do třetí části kvalifikace bude velmi těsný, ale máme šanci. Důležité bude získat v neděli nějaké body,“ dodal Alonso.

 

Diskuse k článku

Napsat komentář