McLaren do IndyCar nenastoupí, a Alonso stejně neměl v plánu tam závodit

Fernando Alonso řekl, že nikdy neměl v plánu se účastnit celé sezóny IndyCar 2019.

Štítky: Fernando Alonso IndyCar McLaren Zveřejněno 20. 10 2018 — GPF1.cz

Samotný McLaren oznámil, že se do série amerických formulí  pro rok 2019 nepřidá. Britský tým se zúčastnil společně s Fernandem Alonsem loňského závodu Indianapolis 500 společně s týmem Andretti a Hondou.

Alonso během srpna oznámil, že nebude v příští sezóně závodit ve formuli 1. Později testoval vůz IndyCar na závodní trati. To všechno vyvolalo spekulace, že by se Španěl přesunul do této série. Šéf McLarenu Zak Brown ale v pátek oznámil, že tým není připravený na kompletní sezonu IndyCar.

Současný pilot McLarenu prohlásil, že oznámení týmu nemění jeho plány pro příští rok. I přesto je na jeho seznamu pravděpodobně závod Indianapolis 500.

„Věděl jsem to od srpna, takže jak jsem řekl, pro mé budoucí plány se nic nemění. Vše jsem věděl už několik měsíců,“ řekl rodák z Ovieda. „Pouze jsem byl v září otestovat vůz IndyCar, abych věděl, jak se tyto vozy chovají. Nebylo za tím nic víc, žádný další plán do budoucna. Zak to oznámil. Hodně lidí psalo, že to pro mě byl určitě šok, ale nebyl, protože jsem nikdy neměl v plánu jet celou sezónu IndyCar. Nic se nemění. Můj program na příští rok byl jasný už několik měsíců, ale musíme ještě dát dohromady všechny věci. Musíme se postupně prokousat mými plány z různých sérií. Až to bude vše kompletní, potom můžu udělat oznámení.

Ale závodit celou sezónu IndyCar nebyl nikdy můj plán. Chtěl bych v budoucnosti závodit v IndyCar, ale nikoliv příští rok samozřejmě. To znamená, že bych jel všech sedmnáct závodů, všechny v Americe. Musíte vnímat sérii a všechny tratě od nuly. Takže to všechno vyžaduje oddanost a odhodlání. Zakovo oznámení bylo výhodou pro McLaren, ale já jsem nikdy neměl v plánu jezdit celou sezónu.“

Alonso potvrdil, že Indianapolis 500 je pro příští rok jednou z možností.

Indianapolis 500 je jediným závodem, který chybí Fernandu Alonsovi k tomu, aby získal, slavný Triple Crown. Tento rekord zahrnuje vítězství závodu v Monaku formule 1 a vítězství v Le Mans 24 hodin, které získal Alonso tento rok.

Diskuse k článku

Napsat komentář