McLaren bude o titul bojovat až za mnoho let

McLarenu potrvá léta, než bude bojovat o titul mistra světa, uznává jeho výkonný ředitel Zak Brown. Tým tento týden ze dne na den opustil ředitel stáje Eric Boullier a na jeho místo nastoupil Gil de Ferran. McLaren ale využívá srovnání s Mercedesem, Red Bullem nebo Ferrari a argumentuje tím, že boj o titul může trvat dlouho.

2 Štítky: McLaren Zveřejněno 5. 07 2018 — GPF1.cz

„Realisticky ano,“ odpověděl Zak Brown na dotaz, zda bude na titul McLaren čekat tak dlouho, jako čekali Mercedes, Red Bull nebo Ferrari.

Od roku 2014 se McLaren dostal na stupně vítězů jen dvakrát, a to ještě v úvodním roce nové hybridní éry. Naposled McLaren vyhrál poslední závod sezony 2012 v Brazílii. Poslední titul získal McLaren před 20 lety. Poslední titul mezi jezdci je 10 let starý.

Ferrari mělo mezi tituly přestávku v letech 1984 až 1998, tedy 15 let. Mezi jezdci je to ještě o šest let delší přestávka. Mercedes získal titul 5 let po svém návratu do formule 1, Red Bull titul získal ve své šesté sezoně.

„Bude chvíli trvat, než to spravíme,“ řekl dál Zak Brown. „Myslím, že nám chybí několik let. Nevím, zda to jsou dva roky nebo deset let. Nebo něco mezi. Možná něco mezi. Ale nechci předvídat. Musím být velmi upřímný, bude to dlouhá cesta. Všichni si to musí uvědomit.“

McLaren také přiznal, že nejspíš v uplynulých letech neměl nejlepší šasi, jak dlouho tvrdil.

Diskuse k článku

2 komentáře: “McLaren bude o titul bojovat až za mnoho let”

  1. Tomáš Richtr napsal:

    INF_11, moc díky za upozornění

  2. INF_11 napsal:

    To se to vládlo, svalovat vinu (jenom) na Hondu…

    Jinak drobna chybka, F byli bez jezd. titulu 21 let (79-00)

Napsat komentář