McLaren bude mít v Rakousku nový nos

Upravená špička vozu MP4-30 prošla nárazovými testy. Je součástí většího balíku úprav, který by Alonsa s Buttonem mohl posunout k vyšším příčkám.

2 Štítky: McLaren Zveřejněno 13. 06 2015 — Michal Mikoláš

Upravená špička vozu MP4-30 prošla nárazovými testy. Je součástí většího balíku úprav, který by Alonsa s Buttonem mohl posunout k vyšším příčkám.

McLaren tuto zprávu potvrdil na svém twitteru: „Můžeme potvrdit, že nový nos pro vůz MP4-30 prošel crashtesty FIA a může být použit v GP Rakouska“. Nový nos by měl být poměrně výrazně kratší. Částečnou inspirací pro něj bylo řešení Red Bullu a Williamsu.

Součástí balíku vylepšení, které se na Red Bull Ringu na šedočervených vozech objeví, je také nová podlaha a přítlačná křídla. Má se za to, že McLaren dříve v nárazových testech neuspěl. Aerodynamické oddělení týmu se snažilo nové prvky ve snaze maximalizovat potenciál dovést na hranici povolenou pravidly.

Faktem ovšem zůstává, že největší slabinou letošních vozů McLarenu jsou dětské nemoci agregátů od Hondy. Monoposty nejsou rychlé ani spolehlivé. V důsledku toho se McLaren v Poháru konstruktérů krčí na devátém, tedy předposledním místě. Za sebou má pouze Marussii.

 

Diskuse k článku

2 komentáře: “McLaren bude mít v Rakousku nový nos”

  1. Rendy napsal:

    Vzhledově by se mi víc líbil po vzoru Mercedesu, ale hlavně, aby ta vylepšení pomohla. 🙂 Tak jdeme hoši na titul, samozřejmě počínaje příští sozónou… 😉

  2. Falco napsal:

    Tak doufejme,že nás to zase posune o nějaký ten krok dál.
    McLaren forever.

Napsat komentář