McLaren a Williams patří na čelo startovního pole

Pilot Mercedesu Lewis Hamilton je smutný ze současné formy tradičních stájí, jako je McLaren a Williams. Přál by si, aby tyto týmy doplnily čelo startovního pole a bojovaly s ostatními o vítězství.

Štítky: Lewis Hamilton McLaren Williams Zveřejněno 24. 04 2017 — Lukáš Štěrovský

Hamilton je přitom s McLarenem úzce spjatý. Byl to právě britský tým, pod jehož záštitou současný pilot Mercedesu absolvoval první závodnické krůčky v profesionální kariéře. Spojení McLaren-Hamilton vydrželo až do formule 1. V sezoně 2007 Brit debutoval v královně motorsportu, z McLarenu se poroučel až na konci ročníku 2012.

Zatímco Hamilton od té doby vyhrál dva tituly mistra světa, McLaren stále čeká na vítězství v závodě. Podobně je na tom i Williams, který naposledy vyhrál zásluhou Pastora Maldonada ve Velké ceně Španělska 2012. Bitva o titul je u stáje z Grove ještě vousatější. Sahá totiž až do roku 2003.

Současná forma těchto tradičních týmů přitom nenaznačuje, že by se něco mělo změnit. McLaren se na chvostu pole potýká s technickými potížemi (převážně pohonné jednotky Honda). Williams sice pravidelně boduje, na reálný boj o vítězství to ale také není.

„Je to smutné, když sleduji formuli 1 a týmy jako Williams a McLaren nejsou tam, kde by měly být,“ uvedl Lewis Hamilton. „Williams se nezúčastní boje o vítězství už čtyři roky. Zažívá úpadek, stejně jako teď McLaren.

Existuje vášeň pro Ferrari, Mercedes, McLaren – kvůli pilotům, zážitkům a šampionátům z doby, kdy jsem formuli 1 sledoval. Doufám, že během času, který mi ve formuli 1 zbývá, se Williams i McLaren zvednou a doplní nás v bojích na čele. To by, myslím, bylo báječné. Doufám, že se to vrátí a v určitém bodě promíchá,“ dodává Hamilton na adresu formy tradičních britských týmů vůči konkurenci.

Hamilton vstoupil do F1 v roce 2007 právě s týmem McLaren

Hamilton vstoupil do F1 v roce 2007 právě s týmem McLaren

Diskuse k článku

Napsat komentář