Mazepin je stejně rychlý jako Schumacher

Bývalý pilot F1 Mika Salo přišel se zajímavým postřehem. Podle Fina může za poměrně časté kolize mezi piloty Haasu Mazepinovo zlepšení. Rus už je na téměř stejné úrovni jako mladý Schumacher.

Štítky: Haas Mick Schumacher Mika Salo Nikita Mazepin Zveřejněno 21. 09 2021 — Vašek Štěpánek

Mazepin a Schumacher se v průběhu sezony několikrát dostali do nebezpečné situace a vzájemných kolizí. Bod varu přišel v Nizozemsku. Piloti se střetli nejprve v kvalifikaci a následně i během závodu, kdy Mazepin málem natlačil Schumachera do boxové zdi.

Na italské Monze došlo k dalšímu kontaktu, za který se ale později Mazepin veřejně omluvil. Otázkou zůstává, zda nebyl k omluvě donucen šéfem Haasu Güntherem Steinerem, který po svých pilotech požaduje slušné chování.

Bývalý závodník a nyní příležitostný sportovní komisař Mika Salo věří, že nedávné incidenty jsou výsledkem Mazepinova zlepšení. Rus po letní přestávce dostal od týmu nové šasi a jeho výkony se skutečně pomalu zlepšují.

Volkswagen ID.Buzz přijede na úvod ve třech verzích

Fin přitom na začátku letošní sezony Mazepina kritizoval. „Viděl jsem první závod, ve kterém měl neustále nějaký smyk a hodiny. Tehdy ale asi nikdo netušil, že vůz Haasu je opravdu tak moc špatný. Je to opravdu hrozné auto.

Nikita se ale za tu dobu opravdu hodně naučil, nyní řídí dobře a zlepšil se v každé oblasti. Víte, když auto nefunguje tak, jak si představujete, jediný, s kým se můžete porovnávat je váš týmový kolega.

Haas je skoro o tři sekundy pomalejší než zbytek pole, takže logicky jsou jeho jezdci odsouzení k posledním místům na startu. To tedy znamená, že se Mazepin a Schumacher na trati tak či tak potkají.“

Salo se vyjádřil také ke hněvu Micka Schumachera, který vyvolala jízda Mazepina během závodu v Nizozemsku. Němec se zlobil, že za incident u boxové zdi nebyl ruský závodník potrestán. Fin však s rozhodnutím sportovních komisařů souhlasí.

„Bylo to agresivní, ale nic víc. Podle mého názoru šlo o tvrdý závodní incident. Rád bych zdůraznil, že jsem v Nizozemsku mezi sportovními komisaři nebyl přítomen a skutečně se jedná o můj vlastní pohled na věc,“ prohlásil Salo.