Max Verstappen se omlouvá Brazilcům

Malou dohru mělo sobotní pokvalifikační vyjádření Maxe Verstappena, ve kterém se opřel do Felipeho Massy a nechtěně i do všech Brazilců. Nizozemec se nyní za svůj komentář omluvil.

Štítky: Felipe Massa Max Verstappen Zveřejněno 18. 04 2017 — Lukáš Štěrovský

Nizozemec se rozčílil na Felipeho Massu po kvalifikaci na Grand Prix Bahrajnu, ve které prý Brazilec pokazil přípravu Verstappenova rychlého kola. Na setkání s médii pilot Red Bullu prohlásil, že nemá cenu se s Massou o incidentu bavit, protože je to Brazilec.

Pilot Williamsu posléze varoval (později řekl, že prý jen ve vtipu) Verstappena, ať si dává pozor na to, co o Brazilcích tvrdí, jelikož v závěru sezony se zúčastní brazilské Velké ceny a jeho slova by se mu mohla vymstít. Teď se Max Verstappen omlouvá.

„Cítím, že potřebuji objasnit moje pokvalifikační komentáře,“ napsal Verstappen na svůj facebookový účet. „Jsem velmi vášnivý závodník, takže jsem byl po kvalifikaci zklamaný a poskytl emocionální reakci, která byla vyjmuta z kontextu.

Nemyslel jsem tím nic proti Brazilcům. Tyto lidi velmi respektuji a jsou ke mně vždycky velmi milí, když navštívím jejich zemi. Jeden z mých nejlepších momentů kariéry byla loňská Velká cena Brazílie. Ze stejné země navíc vzešlo několik legendárních jezdců jako Senna, Fittipaldi a Piquet.

Chtěl bych se omluvit všem Brazilcům, kteří se cítili uraženi mým komentářem. Těším se, až budu v Brazílii opět závodit,“ dodal Max Verstappen.

Diskuse k článku

Napsat komentář