Max Verstappen o klíčových rozhodnutích, která mu vrátila šanci na vítězství

Max Verstappen odhalil, jakým způsobem probíhala rozhodnutí, která jej z beznadějné situace vrátila k šanci na vítězství.

Štítky: Max Verstappen Zveřejněno 7. 07 2024 — GPF1.cz

Max Verstappen ožil až ve druhé polovině závodu.

“Začátek nebyl moc dobrý. Snažil jsem se držet krok, ale pneumatiky mi odcházely,” řekl Verstappen. ” Všechno bylo horké (teploty pneumatik) a měl jsem problémy s přilnavostí. Pak mě předjel Lando a Oscar. Začalo pršet a neměl jsem žádnou přilnavost. Nechtěl jsem příliš riskovat, protože to nešlo dobře. Cítil jsem se nepohodlně, tak jsem si řekl: ‘Jen se tady posadím a zkusím přežít.’ A to jsem také udělal.

V jednu chvíli se dokonce Carlos přidal do party. Říkal jsem si: ‘Tohle je opravdu špatné odpoledne.’ Ale pak jsme to udrželi na trati, udělali jsme správná rozhodnutí při přechodu ze suchých na intermediální pneumatiky a zpět na suché pneumatiky, což mě udrželo ve hře. Díky správným rozhodnutím jsme byli ve správný čas na správném místě.

Na konci jsme zvolili tvrdé pneumatiky, což bylo pro nás rozhodně správné. Měli jsme možnost na této pneumatice tlačit, protože střední už pro nás nebyla dost dobrá. Na konci jít naplno na tvrdé pneumatice bylo to nejlepší, co jsme mohli udělat, a skončili jsme druzí. V jednu chvíli to vypadalo na P5 nebo P6. Takže ano, na špatné odpoledne z hlediska výkonu, druhé místo beru.”

O správných rozhodnutích ve správný čas:

“Je to neustálá diskuse, kterou mám s GP (závodní inženýr), víte, s radarem (na počasí), který mi poskytuje informace, které má. Jako pilot samozřejmě v jednu chvíli, když máte pocit, že nemůžete pokračovat na suchých pneumatikách nebo si myslíte, že teď je čas přejít na intermediální, musíte to přes vysílačku vykřičet, že jdete do boxů. A to jsme udělali. Stejně to bylo i z intermediálních na suché. Tým vám někdy může trochu více pomoci, pokud už někdo je na suchých pneumatikách. Ale na konci dne, když vyšlo slunce, trať stále rychle vysychala, podstoupil jsem trochu rizika.

Nebyl jsem 100% jistý, že to je správné kolo, ale šli jsme do toho a nakonec to bylo správné kolo.”