Reorganizace Ferrari, Mattia Binotto uvolnil místo technického ředitele

Scuderia se rozhodla přistoupit ke změně struktury vedení svého týmu. Šéf stáje Mattia Binotto, který měl současně na starost i povinnosti technického ředitele, bude těchto úkolů zproštěn a nadále zůstane „pouze“ v pozici lídra stáje. Úkoly technického rázu si mezi sebe rozdělí tři další zaměstnanci.

Štítky: Ferrari Mattia Binotto Zveřejněno 23. 07 2019 — Lukáš Štěrovský

Připomeňme, že Mattia Binotto u týmu dlouhá léta figuroval jako technický ředitel. Když pak vloni nahradil Maurizia Arrivabeneho jakožto šéfa stáje, role technika se nevzdal. Podle některých spekulací právě to stojí za letošními potížemi Ferrari. Binotto prostě nezvládl dvojnásobek práce, kterému byl vystaven.

Nově tak povede Ferrari, zatímco pozici technického ředitele si rozdělí tři různí pracovníci – Enrico Cardile z oddělení pracující na zavěšení, David Sanchez ze sekce aerodynamiky a Corrado Iotti, odborník přes motory. Hlavou vývoje vozu pro rok 2021 bude Simone Resta, který se po roční štaci v týmu Alfy Romeo vrátí k Ferrari.

„Od doby, co jsem byl jmenován šéfem týmu, jsme interně reorganizovali některé věci, protože jsem potřeboval podporu zejména na straně technického oddělení. Už to není stejný tým a nadále není pravda, že zastávám dvojí roli,“ tvrdí Mattia Binotto.

Diskuse k článku

Napsat komentář