Massa si myslel, že pódium je již ztracené

Pilot Williamsu po dvou letech opět potěšil domácí publikum a navzdory dvěma chybám si na své konto připsal patnáct bodů za třetí místo v cíli. Kolega Bottas skončil až jako desátý.

Štítky: Felipe Massa Valtteri Bottas Williams Zveřejněno 9. 11 2014 — Tomáš Bohuslav

Pilot Williamsu po dvou letech opět potěšil domácí publikum a navzdory dvěma chybám si na své konto připsal patnáct bodů za třetí místo v cíli. Kolega Bottas skončil až jako desátý.

Felipe Massa odstartoval do brazilského závodu ze třetí příčky, cesta na stupně vítězů ovšem byla pořádně trnitá. Rodák ze Sao Paula se dnes odpoledne dopustil dvou nemalých chyb, které mohly mít negativní vliv na jeho konečný výsledek.

Ta první přišla v úvodní části závodu, kdy během své první zastávky překročil maximální povolenou rychlost v boxech, za což pochopitelně dostal pětivteřinovou penalizaci.

„Myslím, že závod byl úžasný, v tom mém se dnes stalo všechno,“ líčil domácí hrdina. „Jsem velmi šťastný, ale s tou svou dnešní chybou spokojen nejsem.

„Když jsem přijel do boxů kvůli první zastávce, zrovna v tu chvíli se objevil problém. Stisknul jsem omezovač rychlosti, ale ten nefungoval,“ vysvětlil Massa.

„Myslel jsem, že jsem v tu chvíli kvůli té pětivteřinové penalizaci přišel o pódium. Byl jsem hodně zklamaný, že se to stalo. Pak jsem na to začal tlačit ještě tvrději, ale problém je, že na to nemůžete tolik tlačit, jelikož příliš opotřebujete pneumatiky.“

Druhá Brazilcova chyba se odehrála rovněž v boxové uličce. Během svého třetího pit stopu si Massa spletl boxová stání a zamířil k McLarenu. Ten však pochopitelně na jeho odbavení žádný zájem neměl.

„V tomhle závodě změnili naši garáž, teď jsme víc veprostřed. Najednou tam byl McLaren, který má podobné barvy. Myslel jsem si, že to byla naše garáž.“

„Takže jsem tím ztratil spoustu času, ale tvrdě jsem na to tlačil, staral se o pneumatiky a znovu jsem začal na Jensona navyšovat náskok,“ popsal Brazilec.

A jeho úsilí bylo nakonec po zásluze odměněno – po dvou sezonách si totiž opět mohl vychutnat, jaké je to stanout na stupních vítězů před domácím publikem.

Také v podání Valtteriho Bottase se jednalo o velmi komplikované nedělní odpoledne.

„Byl to závod plný různých problémů a nakonec to nebyl můj den,“ zkonstatoval Fin. „Na začátku jsem měl problém se svým bezpečnostním pásem, který jsme vyřešili během první zastávky, ale stálo mě to hodně času. A ten jsem ztratil také během druhé zastávky.“

„Podmínky byly velmi náročné, jelikož opotřebení pneumatik bylo vysoké a všechny vozy okusily problémy s drolením.“

Bottas nakonec pod šachovnicovým praporkem projel jako desátý v pořadí, což mu zajistilo jeden mistrovský bod. Je si nicméně vědom toho, že podobný závod se za čtrnáct dní již nesmí opakovat:

„Jako týmu se nám podařilo dosáhnout na celkem slušné body a jsem šťastný za Felipeho, jelikož reakce fanoušků poté, co vystoupil z vozu, byla velmi speciální. Takovéto dny jsou ve formuli 1 běžné a my se musíme přeskupit a ujistit se, že Abú Dhabí pro nás bude bezproblémovým závodem.“

Diskuse k článku

Napsat komentář