Massa radí Kubicovi, aby se vzdal rally

Felipe Massa má za to, že Kubicovi by mohly více sedět okruhové závody, ke kterým má vzhledem ke svým zkušenostem blíže.

Štítky: Felipe Massa Fernando Alonso Rally Robert Kubica Zveřejněno 1. 06 2014 — Michal Mikoláš

Brazilský pilot má za to, že Kubicovi by mohly více sedět okruhové závody, ke kterým má vzhledem ke svým zkušenostem blíže.

Robert Kubica miluje rychlost a rozhodně se jí nebojí, ať už jezdí na jakékoliv závodní dráze. To ostatně prokázal i tím, že po svém zranění v roce 2011 a následném znemožnění závodění ve formuli 1 se rozhodl věnovat právě sportu, ve kterém téměř přišel o život. Podle Felipeho Massy ale talentovaný Polák udělal chybu.

„Je to skvělý jezdec, ale nemyslím si, že dělá pro něj správnou věc. Nemyslím si, že rally je pro něj to pravé. Od jeho nehody jsem ho ani jednou neviděl. Prostě nám zmizel. V rally jen riskuje své zdraví. Lépe by udělal, kdyby šel do DTM nebo do jiné série, která lépe odpovídá jeho zkušenostem a chápání.

Rally je od našeho sportu velmi odlišné. Vím, že stav jeho ruky mu brání se vrátit do formule 1, ale možná tu jsou další šampionáty, kterým by se mohl věnovat. Zvlášť poté, co vidíte jak bourá na různých závodech. Být na jeho místě, v rally nejsem. Myslím, že měl talent na to, aby jezdil za Ferrari nebo nějaký jiný velký tým. Je možné, že o místo ve Ferrari bojoval se mnou, takže kdo ví, třeba mě mohl nahradit on, ale věci se mění. Doufám pro něho v to nejlepší, jelikož je to velmi milý člověk a schopný závodník,“ řekl pilot Williamsu.

Fernanda Alonsa pojí s Kubicou velmi dobré vztahy. Španělský jezdec i proto na Kubicovu adresu nešetří slovy chvály. Dvojnásobný světový šampion dokonce věří, že Kubica by za jistých okolností mohl být mistrem světa.

„Svůj talent prokázal ve formuli 1 i v nižších kategoriích, zejména v motokárách. Byl stejná generace jako Lewis Hamilton i Nico Rosberg a vítězil. Určitě měl potenciál na to, aby se stal ve formuli 1 jedničkou. Mohl být tady ve Ferrari, byla by to dobrá příležitost, ale bohužel se tak nestalo, a tak mu přeji to nejlepší v rally nebo v čemkoliv, co si zvolí,“ prohlásil Alonso.

Diskuse k článku

Napsat komentář