Massa pomohl Bottasovi hned dvakrát

Sebastianu Vettelovi se nelíbí počínání Felipeho Massy v posledním kole letošní Velké ceny Ruska. Brazilec podle pilota Ferrari pomohl lídrovi závodu ne jednou, ale dokonce hned dvakrát.

3 Štítky: Felipe Massa GP Ruska Sebastian Vettel Zveřejněno 30. 04 2017 — Lukáš Štěrovský

Vettel se v posledním kole závodu výrazně přiblížil k Bottasovi i díky systému DRS. K útoku se však nakonec nedostal, protože jej v prvním sektoru výrazně zbrzdil o kolo zpět jedoucí Felipe Massa. Němec neopomněl postěžovat si do vysílačky a pilota Williamsu počastoval gestem, kterým dal jasně najevo svoji frustraci.

Brazilec se však nenechal zahanbit a po závodě prohlásil, že takový je prostě Vettel – rád si stěžuje. Massa navíc tvrdil, že místo na předjetí Vettelovi nechal, a i kdyby ho zdolal dřív, na Bottase by to prý stejně nestačilo.

„Stálo mě to čas,“ oponuje Vettel. „Zaprvé pomohl Valtterimu tím, že v nájezdu do posledního kola mohl využít díky němu (Massovi) systém DRS, stejně jako já. Pak ho nechal jet a… nevím, jestli nevěděl, že je za ním další auto. Možná, ale nemyslím si to.

Je zřejmé, že Felipe mu udělal laskavost hned dvakrát. Poprvé, když ho za sebou vytáhl a umožnil použít DRS, podruhé, když mě zdržel. Ale tak to s hochy o kolo zpět prostě je…,“ komentoval po závodě Vettel.

Vettel si rád stěžuje, říká na kritiku Massa

„Předcházejících deset kol jsem jel absolutně naplno a zkusil všechno, abych se dostal do DRS. To se mi pár okruhů před cílem povedlo a doufal jsem, že v posledním kole se na zadní rovince dostanu trochu blíže, protože v prostředním sektoru jsme byli vážně silní.“

To se ale nakonec nestalo. „V ten moment jsem byl naštvaný, ale myslím, že Valtteri měl závod pod kontrolou. I kdybych použil DRS na zadní rovince, nepomohlo by to,“ dodal ještě lídr průběžného pořadí.

Komisaři se rozhodli celý incident neprošetřovat. A jak Massovo počínání vidíte vy? Takto jste hlasovali v naší anketě.

Diskuse k článku

3 komentáře: “Massa pomohl Bottasovi hned dvakrát”

  1. trencherman napsal:

    Massa je hlupák, to se ví. Ale jetel ho s tím svým skuhráním strčí do kapsy.

  2. maister napsal:

    Massa měl zůstat v důchodu ! Regulérně pomohl Botasovi a vůbec se nedivím protože mít za zadkem Vettela je prekérní situace .Mi upřímně hodně pomohlo když jsem se po závodě podíval na konec Velké ceny Brazilie v roce 2008.To mi hned zvedlo náladu o 100%

  3. INF_11 napsal:

    Pochopím kdyby mu o něco šlo a byl v boji o svou pozici, ale takhle… Očividně má rád Bottase nebo naopak nesnáší Vettela 🙂 Štěstí že Vettel by Bottase stejně nedal, takže alespoň že nerozhodl o vítězi; ale to nic nemění na tom, že tohle se prostě nedělá.

Napsat komentář