Massa: Nechtěl jsem skončit, tým se ale nedokázal rozhodnout

Pilot Williamsu Felipe Massa přiznal, že kariéru neukončil zcela z vlastní vůle. Závodit chtěl ještě jednu sezonu, ale s týmem se nedokázal domluvit. Navíc pro příští rok zřejmě padá i možnost přestup do formule E.

Štítky: Felipe Massa Zveřejněno 10. 11 2017 — Lukáš Štěrovský

Brazilec oznámil konec kariéry pilota F1 prostřednictvím sociálních sítí minulou sobotu. Teď ale přiznává, že se nejednalo o dobrovolný počin. „Chtěl jsem pokračovat i v příštím roce,“ prohlásil šestatřicetiletý Massa. „S mým jezděním, jízdou s vyšším přítlakem a na širších pneumatikách jsem byl spokojený. S novými vozy jsem zažíval větší potěšení z jízdy než v minulých letech.

Hovořil jsem s týmem, ale ten se nedokázal rozhodnout, jakou cestou chce jít. Řekl jsem lidem ze stáje, že budu chtít odpověď do Brazílie, to byla konečná hranice. V minulém týdnu jsme měli debatu a tým asi chce jít jinou cestou. Nevím, kdy nebo jak se William rozhodne, ale zvolili si jiný směr,“ vykládal Massa.

Ten se netajil touhami přestoupit do formule E, nicméně pro nadcházející sezonu se mu to asi nepodaří. Brazilec ale nelituje. „Je to velká šance na to, vzít si rok volno. Chystám se závodit, ale ne v šampionátu, jen pro srandu, jen tak. Mám záměr jít do formule E, ale na to už je pozdě. Šampionát brzy startuje a většina týmů má kompletní soupisku,“ řekl Brazilec.

Podle svých slov se pilot Williamsu chce v roce volna plně připravit na sezonu nadcházející, pro kterou se o místo ve formuli E bude ucházet. Massův odchod z F1 mimo jiné zřejmě znamená, že Brazílie přijde o svého pilota na startovním roštu.

Diskuse k článku

Napsat komentář