Massa: Motor prostě ztratil výkon

Ani u Williamsu dnes nemůžou slavit. Bottas sice skončil v kvalifikaci na GP Kanady 2015 čtvrtý, Massa ale až sedmnáctý.

Štítky: Felipe Massa Valtteri Bottas Williams Zveřejněno 6. 06 2015 — Zuzana Kulichová

Ani u Williamsu dnes nemůžou slavit. Bottas sice skončil v kvalifikaci na GP Kanady 2015 čtvrtý, Massa ale až sedmnáctý.

Pro Felipeho Massu skončila kvalifikace na Velkou cenu Kanady 2015 už v její první části, kde zároveň začaly i jeho problémy s pohonnou jednotkou.

„Motor najednou ztratil výkon,“ stěžuje si Massa. „Nemohl jsem prostě nic dělat. Na rovince jsem vůbec nemohl zařadit šestý stupeň. Teď tedy musíme hlavně zjistit, jaké to mělo příčiny. Každopádně jsme se s ničím takovým ještě nesetkali. Není to tedy zrovna příjemná situace.

V průběhu závodu se ale na této trati může mnohé změnit, není tedy vyloučeno, že by se mi zítra mohlo dařit. Budeme v to doufat,“ dodává Brazilec.

O něco šťastnější je však ze svého dnešního výkonu Valtteri Bottas. „Bylo to dobré kolo. Býval bych byl rád před Ferrari, ale zatím jsou pořád o něco rychlejší než my. Čtvrté místo je pro start dobré, navíc jsme teď možná podiu nejblíž, co jsme kdy v této sezoně byli, takže by ten boj mohl být zábavný.

Tahle trať nám sedí, ale stejně je těžké odhadovat, jak by se zítra mohla vyvíjet naše závodní rychlost. Pokud bude dobrá, mohli bychom s těmi všemi okolo nás bojovat o stupně vítězů,“ doufá Bottas.

Diskuse k článku

Napsat komentář