Massa by Ferrari porážel rád častěji

Zkušený Brazilec využil zaváhání Scuderie v boxech, dostal se před Vettela na třetí místo a v závěru závodu ho zvládl uhájit.

Štítky: Felipe Massa Valtteri Bottas Williams Zveřejněno 21. 06 2015 — Michal Mikoláš

Zkušený Brazilec využil zaváhání Scuderie v boxech, dostal se před Vettela na třetí místo a v závěru závodu ho zvládl uhájit. 

Rakousko patří ke štacím, které Williamsu sedí. Loni zde Felipe Massa získal pole position, letos se probojoval až na stupně vítězů.

„Byl to fantastický závod. Dokázali jsme využít chyby soupeře v boxech a dostat se před Sebastiana. Bylo mi jasné, že mě ke konci závodu dožene, kolo po kole byl o desetinu až dvě rychlejší. Snažil jsem se využít svých zkušeností, držet si svou stopu a vyvarovat se chyb, což se nakonec podařilo. Ůležité je, že se nám podařilo nasbírat více bodů než Ferrari, navíc Kimi nedojel. Nevzdáváme se a budeme bojovat až do konce, mají sice o něco rychlejší vůz, ale děláme vše pro to, abychom byli opět na špici,“ slibuje Massa.

Také Valtteri Bottas měl v závodě napilno. Po četných soubojích mu připadlo solidní páté místo, což mladého Fina stále v celkovém pořadí drží na pátém místě, pět bodů před týmovým kolegou Massou:

„Pro tým je to dobrý výsledek. Osobně jsem ale čekal trochu víc. Předjížděcí manévry jsem si užil, jen je škoda, že to nebylo výš. Uprostřed závodu jsem měl problémy s brzdami. Snížili jsme ale naši ztrátu na tým před námi, což je fajn. Gratuluji Felipemu ke skvělému výsledku.”

Diskuse k článku

Napsat komentář