Masiho ovlivnil Red Bull, kterému za titul Verstappen hodně dluží

Šéf Mercedesu Toto Wolff uvedl, že Max Verstappen svému týmu toho hodně dluží, a to za neobyčejně přátelský vztah sportovního ředitele Red Bullu Jonathana Wheatleyho s bývalým ředitelem závodů Michaelem Masim.

Štítky: Max Verstappen Red Bull Toto Wolff Zveřejněno 4. 03 2022 — Vašek Štěpánek

Rakouský manažer Toto Wolff vydal několik štiplavých poznámek na adresu úřadujícího mistra světa. Šéf Mercedesu oznámil, že Max Verstappen je velkým dlužníkem Red Bullu, a to za velmi dobrý vztah s bývalým ředitelem závodů Michaelem Masim.

Pro příklady lepších vztahů mezi Masim a vedením Red Bullu nešel Wolff nijak daleko. Hlava Mercedesu poukazuje na poslední dva závody loňské sezony. V Saúdské Arábii Masi jednal o pozicích a Abu Dhabi netřeba připomínat.

„Jonathan Wheatley odvedl svou práci opravdu dobře. Dokázal změnit Michaela Masiho na poslední dva závody v Saúdské Arábii a v Abu Dhabi. Max tak podle mě Wheatleymu hodně dluží,“ zamýšlí se Toto Wolff.

Po událostech z loňského závěru sezony pokračoval šéf Mercedesu slovy, že s Masim nechce mluvit, přiznává ale, že Australan se stal obětí složité a špatné struktury FIA. „Nemluvil jsem s ním (s Masim) a ani s ním mluvit nechci.

Masiho rozhodnutí byla špatná a řekl bych, že jich teď upřímně lituje. Nemyslím si ale, že celá vina stojí jen na jednom muži – ten se stal pouze obětí dlouhodobého problému, který měla FIA se svou strukturou,“ prohlásil Rakušan.

Toto Wolff očividně zůstává rozčarovaný, je však přesvědčen, že Verstappen si titul právem zaslouží, jen je smutné, jakým způsobem jej získal. „Je to jako ve fotbale, kdy jeden tým vede 1:0 a rozhodčí najednou vymaže skóre a ten, kdo dá gól, vyhrává.

Byl to smutný konec šampionátu, ale uznávám, že Max si titul zaslouží. Vloni měl úžasnou formu a celý rok podával skvělé výsledky. Jen je velmi smutné, že nikdo nemluví o celé sezoně, všichni poukazují jen na Abu Dhabi,“ dodal Wolff.