Marussia na domácí půdě cíl neviděla

Caterham měl souboj s Marussií v Soči výrazně zjednodušený, neboť ruský tým na důkaz úcty k Julesovi Bianchimu do závodu nasadil pouze jeden vůz.

Štítky: Caterham Kamuj Kobajaši Marcus Ericsson Marussia Max Chilton Zveřejněno 12. 10 2014 — Michal Mikoláš

Caterham měl souboj s Marussií v Soči výrazně zjednodušený, neboť ruský tým na důkaz úcty k Julesovi Bianchimu do závodu nasadil pouze jeden vůz.

Marussia

Velká cena Ruska měla být pro Marussii svátkem. Nešťastné události z minulého týdne však tým ponořily do smutku. Aby toho nebylo málo, potkaly Chiltona v závodě technické potíže, kvůli kterým se nedostal do cíle.

„Poté, čím vším si tento tým v posledním týdnu prošel, si zasloužil mnohem víc. Nebyl to snadný den, ani zdaleka. Všichni kluci z týmu museli vydat všechny síly, abychom se dostavili na rošt. Pak nás vzhledem k podpoře Julesa ovládly emoce. Myslím, že by byl na tým, na sport i na všechny fanoušky opravdu hrdý.

V závodě jsme dobře odstartovali, poté jsme brzy přezuli z tvrdší na měkčí sadu. Věděli jsme totiž, že primární směs nám nebude sedět. V devátém kole jsem začal cítit problémy s levým předním kolem. Nechtěl odeznít, a tak jsem zajel do boxů, aby se na to tým mohl podívat. Zjistilo se, že se nejednalo o závadu, která by se dala rychle odstranit, a tak jsme se rozhodli pro předčasný konec v závodě.

Lidé z týmu se nyní potřebují vrátit domů ke svým rodinám a kolegům. Musíme najít sílu, abychom se posunuli dál. V současnosti je to ale těžké,“ přiznal Chilton.

Caterham

Kamuj Kobajaši na ruskou premiéru nebude mít dobré vzpomínky. Závod mu připravil nepříjemné překvapení v podobě poruchy brzd, která zapříčinila jeho odstoupení.

„Smolná neděle. V rádiu mi bylo řečeno, že mám zajet do boxů. Myslel jsem si, že půjde o normální pitstop, ale pak jsem se doslechl, že musím odstoupit. Bylo to pro mě překvapení, nevěděl jsem, o co jde. Tým pak zanalyzoval telemetrii a zjistil, že na vině bylo přehřívání brzd. Je to nehezké zakončení víkendu, ale víc jsme dnes udělat nemohli,“ řekl Kobajaši.

Marcus Ericsson proťal cílovou čáru jako devatenáctý v pořadí. Závod si pochvaluje, byť lituje, že neměl příležitost ohrozit monoposty Lotusu.

„Celkově to byl další silný víkend, postupně se zlepšujeme a v úvodní části závodu i v kvalifikaci jsme prokázali, že můžeme bojovat s Lotusem a Sauberem. Teď na to musíme navázat ve zbývajících třech závodech sezony,“ ví Ericsson.

Diskuse k článku

Napsat komentář