Martin Brundle: Ferrari blafuje

Bylo by Ferrari skutečně ochotné opustit formuli 1? Tu a tam přesně takovým krokem vyhrožuje, ale podle všeho možná jen blafuje. Přesněji řečeno: určitě blafuje. Přesvědčen o tom je zkušený znalec prostředí F1 Martin Brundle.

1 Štítky: Ferrari FOM Zveřejněno 4. 11 2017 — Tomáš Richtr

Prezident Ferrari Sergio Marchionne využil příležitosti a pohrozil odchodem z formule 1. To proto, že se mu nelíbí nastavená pravidla kolem motorů F1 pro sezonu 2021 a dále, a některé další prvky, jako například snaha nového vedení F1 rozdělovat finance rovnoměrněji ve prospěch nezávislých týmů.

Pro Ferrari je typické, že nevyužívá prostředky klasické reklamy. Reklamou pro něj je samotná účast v různých odvětvích motorsportu. Navzdory různým kritikám ve vztahu k formuli 1, pořád se v této oblasti jedná o bezkonkurenčně nejsilnější marketingovou platformu. Kdyby se Ferrari rozhodlo tuto platformu opustit, nejenže by ztratilo silný nástroj vlastní prezentace, přišlo by o řadu partnerů, kteří právě díky přítomnosti Ferrari v F1 skrze sponzorské aktivity jeho účast v seriálu financují.

Jedná se o jakési manželství, ze kterého profitují obě strany. Za zmínku stojí silný paradox: jeden ze současných šéfů F1 Ross Brawn stojí za nejsilnějším úspěchem Ferrari, takže jeho mentalitu velice dobře zná. Nyní vlastně stojí proti sobě.

Bývalý pilot F1 a uznávaný komentátor a znalec prostředí seriálu Martin Brundle je přesvědčen, že Ferrari svými výroky blafuje.

“Ferrari s odchodem z formule 1 blafuje. Jinde nemá šanci takové globální prezentace,” vzkázal světu Martin Brundle. “Aston Martin, McLaren, Lamborghini nebo Porsche by uvolněného místa okamžitě využily.”

Čtěte dále:

Komentář: Ať si hloupě vyhrožující Ferrari klidně odejde

Diskuse k článku

Napsat komentář