Velká úleva v táboře Ferrari: „Tohle jsme potřebovali.“

Ferrari vkročilo do nového ročníku vítězstvím díky odvážnější strategii a po zásluze si vychutnává okamžiky radosti. Sebastian Vettel se doslova rozplýval.

3 Štítky: Ferrari GP Austrálie Zveřejněno 26. 03 2017 — Josef Nekvinda

Může mluvit o štěstí. Ferrari v Austrálii bralo cenné vítězství po téměř roce a půl dlouhém čekání, avšak to by se pravděpodobně nezrodilo, nebýt Max Verstappena. A pochopitelně nových technických regulí. Jen ve zkratce – Lewis Hamilton se po návratu od mechaniků propadl právě za Nizozemce, čehož využilo Ferrari, potažmo Sebastian Vettel. „Tudy to nepůjde,“ hlásil Hamilton svým inženýrům ve snaze předjet Verstappena. A měl pravdu. Vettel si tak vytvořil náskok, který už britský pilot stáhnout nedokázal.

Nelze však opomenout jeden rovněž důležitý fakt. Scuderia neváhala riskovat a setrvat na trati s použitými pneumatikami déle. Vítězství si tak za svou odvahu rozhodně zaslouží. I po GP Austrálie však zůstává otázkou, jak vypadá reálný výkon obou vozů. „Nedostali se s vozy do takové příležitosti, abychom viděli, kdo je rychlejší,“ uvádí šéfinženýr Ferrari Jock Clear.

„Upřímně vám nejsem schopen říct, které auto bylo dnes nejrychlejší. Nemyslím si totiž, že někdo z nich viděl příležitost k tomu, aby vyvíjel tlak. Opravdu stále tápeme v odpovědi na to, jak rychlí jsme v absolutním měřítku. Víme jen, že jsme vyhráli,“ tvrdí Clear.

Více než deset sekund rozdílu v cíli mezi Vettelem a Hamiltonem mu dává skutečně za pravdu. Nic to ale nemění na faktu, že v Maranellu se dnes bude slavit. Nejšťastnější byl pochopitelně Sebastian Vettel, který měl po dlouhé době důvod k neskrývavé radosti.

„Je to neuvěřitelné. Tohle jsme potřebovali. Je teprve březen, ale to důležité teď je, že se nám tento víkend opravdu povedl a je to pro nás všechny velká úleva. Odvedli jsme svou práci, soustředili se jen na sebe a všechno dohromady vedlo k dobrému pocitu z jízdy,“ doslova blahořečil Vettel po zisku velmi cenného vítězství.

„Nebyl jsem tak úplně spokojený se startem. Trochu se mi protočila kola, ale snažil jsem se i tak tlačit, abychom vyslali zprávu – jsme tu a chceme bojovat. Štěstí bylo, že Lewis zaostal kvůli provozu na dráze. S těmito auty můžete jet naplno až do konce. Pneumatiky degradují, ale celou dobu s nimi můžete útočit.“

Druhý pilot Ferrari, Kimi Räikkönen, stvrdil vítězství čtvrtým místem a ačkoli u něho panuje mírné zklamání, vidí prostor pro zlepšení se do dalších závodů.

„Zcela určitě je to skvělý výsledek pro tým zvítězit hned na úvod. Z mého pohledu to není ideální, ale jinak  to byl dobrý den. Je za námi silný tým, takže do dalšího závodu půjdeme s tím, že se musíme zlepšit. I nadále zůstávám motivovaný, i když jsem trochu zklamaný, přece jen je to až čtvrtá pozice. Ale jak jsem řekl, o tomto víkendu jsme se toho spoustu naučili, máme svou sílu a do příštího závodu bychom to mohli dostat tam, kde by to mělo být,“ vyjádřil se také Kimi Räikkönen.

Diskuse k článku

3 komentáře: “Velká úleva v táboře Ferrari: „Tohle jsme potřebovali.“”

  1. Lukáš Štěrovský napsal:

    otas: Průběžné výsledky šampionátu zpracujeme a pak je najdete v sekci kalendář sezony 2017. Stejně tak teprve musíme zpracovat výsledky tipovačky. Kdy bude další závod, to se dozvíte v aktuální události ve spodní části hlavní stránky webu, na to je ale ještě čas…

  2. Zeleenda napsal:

    Co se rychlosti tyče, bude to asi jak na které trati, někde vyhraje Ferrari, jinde muže být rychlejší Mercedes. Faktem je, že se spíše než na trati bude vyhrávat v boxech. Každopádně z vítězství Ferrari mám neskonalou radost, pro formuli je tohle to nejlepší, co ji mohlo po dominanci Mercedesu potkat.

  3. otas napsal:

    Ty nový stránky jsou hrozný. Nevidím průběžné výsledky šampionátu, nevidím kdy a v kolik hodin bude příští závod. Navíc ani nevím, kde se podívat na to, jak jsem tipoval v soutěži..

Napsat komentář