Manor získal posilu, Tombazis bude šéfovat aerodynamice

Bývalý hlavní konstruktér Ferrari Nikolas Tombazis se stal velkou posilou technického zázemí stáje Manor. Šéfovat bude úseku aerodynamiky. Nikolase Tombazise asi netřeba dlouze představovat. Do formule 1 vstoupil v roce 1992 skrze tým Benetton, kde pracoval na témže postu, který mu byl nyní přidělen i u Manoru. Tedy jako šéf aerodynamického oddělení týmu. Jeho kariéra pak…

Štítky: Manor Nikolas Tombazis Zveřejněno 15. 01 2016 — Josef Nekvinda

Bývalý hlavní konstruktér Ferrari Nikolas Tombazis se stal velkou posilou technického zázemí stáje Manor. Šéfovat bude úseku aerodynamiky.

Nikolase Tombazise asi netřeba dlouze představovat. Do formule 1 vstoupil v roce 1992 skrze tým Benetton, kde pracoval na témže postu, který mu byl nyní přidělen i u Manoru. Tedy jako šéf aerodynamického oddělení týmu. Jeho kariéra pak pokračovala i u McLarenu a až do roku 2014 působil i u Ferrari, kde si později vyzkoušel i práci hlavního designéra. Tombazis tak nyní začíná novou etapu u Manoru pod vedením technického ředitele Johna McQuilliama.

„Je mi potěšením oznámit Nikolase na pozici vedoucího aerodynamiky. Věřím, že toto jmenování přispěje k zesílení úsilí velmi talentovaného konstrukčního týmu, který v posledních letech neměl možnost ve velké míře prokázat své zkušenosti a schopnosti.

Jsem přesvědčen, že spolu s naší novou pohonnou jednotkou od Mercedesu, převodovkou a technickou podporou Williamsu nám upravená struktura aerodynamického úseku pomůže navrhnout a postavit konkurenceschopná auta, která nás nasměrují k našim dlouhodobým cílům,“ uvedl McQuilliam.

Tombazis to okomentoval slovy: „Jsem velmi šťastný, že se mohu připojit k týmu Manor F1 v této vzrušující době jeho vývoje. Tým má obrovské plány a investuje na všech správných místech tak, aby dosáhl svých ambicí na trati, takže jsem rád, že budu součástí této jeho cesty.

Stávající konstruktérský tým je velmi silný a já se těším na spolupráci s velkou skupinou lidí, díky které využijeme maximum příležitostí, které před námi leží a které nám pomohou postupovat vpřed i v průběhu několika dalších sezon,“ vyjádřil se Tombazis.

Diskuse k článku

Napsat komentář